Servet değerinde tespih koleksiyonu

Denizli'de babasının tespih koleksiyon merakını devam ettiren müzisyen Efe Güngör, 100 bin TL değerinde tespih koleksiyonu satın aldı. Koleksiyon içerisinde bir birinden değerli taşlardan oluşan toplam 30 farklı tespih bulunuyor.

Servet değerinde tespih koleksiyonu - Sayfa 1

Denizli’de yaşayan müzisyen Efe Güngör, vefat eden babasının çok öncelerden gelen tespih merakını devam ettirerek tespih koleksiyonu yaptı. 

15
Servet değerinde tespih koleksiyonu - Sayfa 2

Son beş yıldır büyük ilgi göstererek içerisinde 30 farklı tespihin bulunduğu ve bir birinden değerli taşlardan oluşan 100 bin TL değerinde tespih koleksiyonu satın aldı. 

25
Servet değerinde tespih koleksiyonu - Sayfa 3

Yaptığı koleksiyona daha da yenilerini ekleyen ve içerisinde oltu taşı, kehribar, Osmanlı kehribarı, sedef ve inci gibi özel taşlardan oluşan tespih koleksiyonun olduğunu belirten Güngör, babasının adını yaşatmak istediğini bunun çok özel bir hastalık olduğunu söyledi.

35
Servet değerinde tespih koleksiyonu - Sayfa 4

Müzisyen Efe Güngör, “Benim daha da önce tespih koleksiyonum vardı. Özellikle son aldığım koleksiyon maddi ve manevi değer anlamında çok özel bir koleksiyon oldu. Bu çok özel bir hastalık. Rahmetli babamdan sonra çok özel parçalar ve tespihler kaldı. Ben babamın adını yaşatmak amacına son 5 yıldır çok yoğun bir şekilde tespihe ilgi ve alakam çok arttı. Dolayısıyla gittiğim her yerde özel bir şey bulduğum vakit mutlaka kaçırmam alırım. Bu seferde her zaman olduğu gibi Denizli’de çok güzel bir koleksiyon sahiplendim. Bundan dolayı da çok mutluyum. Benim için her biri bir birinden değerli. Hastalık boyutuna geldi artık diyebilirim. Aldıkça alıyorum, inanılmaz geniş çeşit ve baya bir zenginleşti” dedi.

45