Selimiye Camisi Ramazan-ı Şerif'e hazırlanıyor

Ramazan-ı Şerif'te Edirne'ye binlerce ziyaretçi bekleniyor.

Selimiye Camisi Ramazan-ı Şerif'e hazırlanıyor - Sayfa 1

Ramazan-ı Şerif öncesinde minareleri mahyayla süslenecek caminin ses ve ışık sistemi bakımdan geçirildi. Halıları yıkanan caminin avlusundaki şadırvanın etrafında ve bahçesinde düzenlemeler yapıldı. Ramazan-ı Şerif dolayısıyla yoğunluğun beklendiği camide, müezzinler de son hazırlıklarını tamamladı.

19
Selimiye Camisi Ramazan-ı Şerif'e hazırlanıyor - Sayfa 2

Edirne Müftü Vekili Hüseyin Okuş, Selimiye Camisi'nde ramazan ayı öncesinde çeşitli çalışmalar yapıldığını belirtti. Camideki elektronik aksamın dışında ışık sisteminin de elden geçirildiğini anlatan Okuş, 'Her ramazan olduğu gibi Selimiye Camimizin iç ve dış temizlikleri yapıldı. Halılar yıkandı, tüm ışık ve ses sitemi elden geçirildi. Bahçe düzenlenmesi yapıldı.' dedi.

29
Selimiye Camisi Ramazan-ı Şerif'e hazırlanıyor - Sayfa 3

Bu yıl Selimiye Camisi başta olmak üzere Eski Cami ve Üç Şerefeli Cami'de Enderun usulü teravih namazları kılınacağını aktaran Okuş, ilahilerin okunacağı teravihte vatandaşların huzur içerisinde namazlarını kılacaklarını vurguladı.

39
Selimiye Camisi Ramazan-ı Şerif'e hazırlanıyor - Sayfa 4

'Ramazanda fakirleri, masumları, unutmamak akla gelir' Diyanet İşleri Başkanlığının bu yılki temasının 'Ramazan ve İnfak' olduğunu hatırlatan Okuş, 'Ramazan-ı Şerif ayı infak ayı, yardımlaşma ayı ve en başta Kur'an ayı. Bu ay verilecek fitreler, zekatlar, sadakalar Allah katında daha çok değer kazanacak.

49