Saraçoğlu önerdi: Orucu incirle açarsanız...

İbrahim Saraçoğlu uyardı: Sahurda bunları tüketmeyin

Saraçoğlu önerdi: Orucu incirle açarsanız... - Sayfa 1

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu, sahurda tüketecekleri besinler konusunda vatandaşları uyaran açıklamalarda bulundu. Saraçoğlu’nun Ramazan ayı boyunca dikkate alınması gereken açıklamalarına gelin birlikte göz atalım….

17
Saraçoğlu önerdi: Orucu incirle açarsanız... - Sayfa 2

Biyoteknoloji ve Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu Ramazan ayı boyunca dikkate alınacak önemli açıklamalarda bulundu. Ramazan ayı boyunca tüketilen yiyeceklerin sonrasında çeşitli sağlık sorunlarına yol açtığını belirten Saraçoğlu, doğru beslenme ile ilgili çeşitli önerilerde de bulundu. İşte Saraçoğlu’nun dikkat çekici o açıklamaları…

27
Saraçoğlu önerdi: Orucu incirle açarsanız... - Sayfa 3

Aşırı yağlı gıdalardan uzak durun Ramazan ayında yağlı ve tatlı yiyeceklerin aşırı şekilde tüketildiğinden bahseden Saraçoğlu, bu durumun sonrasında metabolizma hastalıklarına yol açtığını sözlerine ekledi.Ramazan ayı sonrası bu tarz hastalıkların sık görülmesi karşısında vatandaşları uyaran Saraçoğlu özellikle sahurda bu tarz ürünlerden uzak durulması gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.

37
Saraçoğlu önerdi: Orucu incirle açarsanız... - Sayfa 4

Orucu zeytin, incir ya da hurma ile açın Sahur menüsü ile ilgili de açıklamalarda bulunan İbrahim Saraçoğlu orucun zeytin, hurma ya da incir ile açılması gerektiğini savundu. Sonrasında çorba ile devam edilebileceğini ve sebzeli ürünlerin sahur için uygun olduğundan İbrahim Saraçoğlu’nun önerilerine kulak verebilirsiniz.

47