Şanlıurfalı Hikmet Karakurt Kim Milyoner Olmak İster'den kaç para kazandı?

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 125 bin TL ödül kazanarak dün akşam ikinci kez yarışan ve sempatik tavırlarıyla Türkiye'nin konuştuğu isim haline gelen Şanlıurfalı Hikmet Karakurt'un aldığı ödül miktarı belli oldu.

Şanlıurfalı Hikmet Karakurt Kim Milyoner Olmak İster'den kaç para kazandı? - Sayfa 1

ATV'de Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumuyla gerçekleşen Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışmaya Şanlıurfa'dan katılan 22 yaşındaki Hikmet Karakurt, başarılı performansı sonucunda tüm Türkiye'nin sevgisini kazanmış ve sosyal medyada da gündeme gelmişti.

Hatta Karakurt'un başarısı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'nun da dikkatinden kaçmamış, Kasapoğlu sosyal medtadan, "Bravo Hikmet! Azim, sebat ve tevazu. Senin gibi gençler oldukça umudumuz baki kalacak" mesajını paylaşmıştı. 

17
Şanlıurfalı Hikmet Karakurt Kim Milyoner Olmak İster'den kaç para kazandı? - Sayfa 2

60 bin liralık soruyu kardeşine aldığı 40 liralık radyodan öğrendiğini söyleyen Karakurt, 250 bin liralık soruya kadar geldi. Soruyu gören Hikmet, uzun süre düşündükten sonra çekilerek 125 bin liralık ödülü almaya hak kazandı.

27
Şanlıurfalı Hikmet Karakurt Kim Milyoner Olmak İster'den kaç para kazandı? - Sayfa 3

Yarışma sonrası Sabah'a konuşan Karakurt, kazandığı parayla ilk olarak ne yapacağını açıkladı. Yarışmaya ilk katıldığında herhangi bir hedefinin olmadığını söyleyen Karakurt, "Çünkü bu yarışmada her an her şey olabilirdi. Çok şükür 125 bin liraya kadar gelebildim" dedi.

250 bin liralık soruda bazı seçeneklerin birbirine çok yakın olduğunu söyleyen ve joker hakkının kalmadığını hatırlatan Karakurt, "Ayrıca 125 bin TL ailem için büyük bir para ve asla bu riski alamayacağımı düşünerek geri çekilmenin daha hayırlı olacağını düşündüm. İyi ki geri çekildim. Çünkü geri çekildikten sonra işaretlediğim seçenek yanlıştı" ifadelerini kullandı.

37
Şanlıurfalı Hikmet Karakurt Kim Milyoner Olmak İster'den kaç para kazandı? - Sayfa 4

Yarışmada kendisini destekleyenlere teşekkür eden genç yarışmacı, "'Bu hayatta bazen kazandığınla yetinmek gerekir' derler ya. Gerçekten de böyle. Yarışma süresince beni destekleyen herkese teşekkür ediyor bir gün inşallah onların da bu sevinci yaşamalarını diliyorum" şeklinde konuştu.

47