Sabunun bilinmeyen faydaları

Sıvı sabunlar popüler olunca pabucunu dama atıp bir köşede unuttuğumuz katı sabunların aslında bilmediğiniz birçok faydası var... Gelin birlikte öğrenelim.

Sabunun bilinmeyen faydaları - Sayfa 1

Uyumadan önce... Huzursuz bacak sendromu aslında REM uykusu davranış bozukluğunun bir belirtisidir ve dünya çapında milyonlarca kişiyi etkiler. Uykunuzda bacaklarınızın sürekli hareket etmesini önlemek için çarşafınızın altına sabun yerleştirmeniz yeterli. Kulağa tuhaf gelse de deneyenler işe yaradığını söylüyor.

16
Sabunun bilinmeyen faydaları - Sayfa 2

Sıkan ayakkabılara En çok para harcadığımız şeylerden biri de ayakkabılarımız. Yine en can sıkıcı şeylerden biri de ayakkabının ayağınıza vurmasıdır. Peki sabunla bunun önüne geçebileceğinizi biliyor muydunuz? Tek yapmanız gereken ayakkabının iç arka kısmını sabunla sürtmek.

26
Sabunun bilinmeyen faydaları - Sayfa 3

Bahçedeki böceklere Bahçenizdeki zararlı böceklerden kurtulmak için kimyasal kullanmak zorunda değilsiniz. Kokusu ağır olan sabunları rendelermişçesine bahçeye serpmeniz yeterli.

36
Sabunun bilinmeyen faydaları - Sayfa 4

Fermuarlar için Sıkışan fermuarlar can sıkıyor. Bunun da önüne sabunla geçmek mümkün. Sıkı fermuarları kolayca açmak için sıkışan yerine önüne ve arkasına sabun sürtmeniz yeterli.

46