Rüyalar hakkında bilinmeyenler

Rüyalar hayatımızda en çok açıklanamayan en gizemli şeylerden biridir. Birçok bilinmezin açıklığa kavuştuğu günümüzde rüyalar ile alakalı birçok konu halen bilinmezliğini korumaktadır. Rüyalar hakkında bilinmeyen birçok soru işaretleri var. Yapılan araştırmalar rüyalar hakkında bilinmeyenleri ortaya çıkarıyor.

Rüyalar hakkında bilinmeyenler - Sayfa 1

Rüyalar hayatımızda en çok açıklanamayan en gizemli şeylerden biridir. Birçok bilinmezin açıklığa kavuştuğu günümüzde rüyalar ile alakalı birçok konu halen bilinmezliğini korumaktadır. Rüyalar hakkında bilinmeyen birçok soru işaretleri var. yapılan araştırmalar rüyalar hakkında bilinmeyenleri ortaya çıkarıyor. 

16
Rüyalar hakkında bilinmeyenler - Sayfa 2

Rüyaların çoğu unutulur mu?

Uyandığınız zamandan 5 dakika kadar sonra rüyanın yarısı unutulur. 10 dakika sonra ise %90 kadarı hafızanızdan uçar gider.

26
Rüyalar hakkında bilinmeyenler - Sayfa 3

Görme engelliler rüya görebilir mi?

Doğuştan görme engelli olanların rüya görmediği bilinmektedir. Ancak sonradan görme engelli olanlar, rüyalarında “görsel öğeler, görüntüler” görürler. Ancak Doğuştan görme engeli olanlar, duyular üzerine rüyalar görürler. Görme, koklama, dokunma, hissetme gibi…

36
Rüyalar hakkında bilinmeyenler - Sayfa 4

Rüyalarımızda sadece bildiğimiz yüzleri görürüz

Zihnimiz yüz hayal edemiyor, bu nedenle rüyalarımızda sadece hayatta tanıştığımız ama genellikle hatırlamadığımız gerçek insanların gerçek yüzlerini görüyoruz. Rüyalarınızda gördüğünüz kişiler, gündelik hayatınızda gördüğünüz yüzlerce, binlerce kişinin yüzlerine beyninizin eklediği karakterler ile rüyanıza dahil oluyor.

46