Regaip Kandili'nde neler yapabiliriz?

Regaip Kandili'nde neler yapabiliriz?

Regaip Kandili'nde neler yapabiliriz? - Sayfa 1

Recep aynının ilk cuma gecesi olan bu geceyi ibadetle geçirmenin sevabı oldukça büyük. Peki ama Regâib kandili'nde neler yapılmalı? Hangi dualar edilmeli?

111
Regaip Kandili'nde neler yapabiliriz? - Sayfa 2

Sadaka Verebilirsiniz - Sadakadan kasıt büyük meblağlar değildir. Uygun miktarlarda küçük küçük sadakalar, bugünkü ibadetlerinizi bereketlendirir inşaAllah. Hiçbir şey veremezseniz, bugün yüzünüzden tebessümü eksik etmeyin. Çünkü tebessüm sadakadır.

211
Regaip Kandili'nde neler yapabiliriz? - Sayfa 3

Kur'an Okumalısınız - Bugün elbet Kur'an okursunuz. Ama sadece Yasin, Amme, Tebareke ile kendinizi sınırlamayın. Bir Rahman, bir Kehf, bir Mutaffifin de okuyun inşaAllah. Yanı sıra küçük bir tefsir çalışmasını, yine meal okuması yapmayı da unutmayın. Bu çalışmalar inşaAllah okuyuşlarınızı bereketlendirir.

311
Regaip Kandili'nde neler yapabiliriz? - Sayfa 4

Kaza Namazı Kılabilirsiniz - Bugün en az 1 günlük kaza namazı kılabilirsiniz. Bugün af için en güzel günlerden birisi ve "Allah'ım, kılamadığım namazlarım var, evet. Ama ben bunlardan pişmanım, kabul buyurursan kazasına geldim." demek için çok güzel bir fırsat. Gücünüz yeterse 1 günlük ile kalmayıp 1 haftalık da kılabilirsiniz.

411