Peygamber Efendimiz (SAV)'in 'Ramazan sünnetleri'

İşte Peygamber Efendimiz (SAV)'in Ramazan ayına özel sünnetleri...

Peygamber Efendimiz (SAV)'in 'Ramazan sünnetleri' - Sayfa 1

Üç ayların en kıymetlilerinden olan mübarek Ramazan-ı Şerif, tüm Müslüman alemi açısından feyizi ve bereketi oldukça yüksek bir aydır. En günahkar insanların bile bu aya hürmeten kötü alışkanlıklarından vazgeçmesi, haramlardan sakınması Ramazan ayının ne kadar önemli bir ay olduğunun örneğidir.

120
Peygamber Efendimiz (SAV)'in 'Ramazan sünnetleri' - Sayfa 2

Her zaman olduğu gibi bu ayda da Peygamber Efendimiz (SAV)'in izinden giderek onun sergilediği davranışları uygulamalı, uzak durduğu şeylerden kaçınarak sünnetlerine uymalıyız. Peygamber Efendimiz (SAV)'in devamlı olarak yaptığı sünnet müekked sünnet olarak tanımlanırken, bazen yaptığı sünnetler gayri müekked sünnet olarak nitelendirilir.

220
Peygamber Efendimiz (SAV)'in 'Ramazan sünnetleri' - Sayfa 3

Bizlerde mübarek Ramazan-ı Şerifi, hakkıyla geçirebilmek için samimi bir şekilde ibadet etmeli, bol bol dua etmeliyiz. Müslümanların amel defterlerini sağ taraflarından almaları için önemli bir fırsat ayı olan Ramazan'ı Peygamber Efendimiz (SAV)'de bol ibadetle geçirirdi.

320
Peygamber Efendimiz (SAV)'in 'Ramazan sünnetleri' - Sayfa 4

Peki Peygamber Efendimiz (SAV), Ramazanı nasıl geçirirdi? Ramazan-ı şerifte sevap kazandıracak ameller neler? Peygamber Efendimiz (SAV)'in Ramazan ayında uyguladığı sünnetler neler? İşte Peygamber Efendimiz (SAV)'in Ramazan ayına özel sünnetleri...

420