Peygamber Efendimiz (SAV)'in 40 Hadis-i Şerif'i

Peygamber Efendimiz (SAV)'in mübarek ağzından çıkan 40 önemli Hadis-i Şerif'i

Peygamber Efendimiz (SAV)'in 40 Hadis-i Şerif'i - Sayfa 1

Allah (c.c)'un kendisine itaat ve ibadet etmeleri amacıyla yarattığı kullarını imtihan etmek amacıyla gönderdiği dünyada, hakikat olan cennet yolunu göstermek için son resul Peygamber Efendimiz (SAV)'i kendisine elçi seçmiştir. Peygamber Efendimiz (SAV)'in mübarek ağzından çıkan sözler ise hadis-i şerif olarak nitelendirilir.

147
Peygamber Efendimiz (SAV)'in 40 Hadis-i Şerif'i - Sayfa 2

Peygamber Efendimiz (SAV), kendisinden sonraki dönemlerde kulların yanlış yola sapıp, cehennemlik olmamaları için iki önemli sahih kaynak bırakarak vefat etmiştir. Bu kaynaklardan birincisi Allah (c.c)'un kitabı olan Kuran-ı Kerim, ikincisi de hadislerinden oluşan Sünnet’idir.

247
Peygamber Efendimiz (SAV)'in 40 Hadis-i Şerif'i - Sayfa 3

Peygamber Efendimiz (SAV)'in sıkı sıkıya sarılmamız gerektiğini tavsiye ettiği bu iki önemli kaynağı bırakmamamız için Kuran-ı Kerim'i anlayarak bol bol okumalı ve hadisi şeriflerden oluşan sünnetleri hayatımıza tatbik edebilmek için çaba sarf etmeliyiz.

347
Peygamber Efendimiz (SAV)'in 40 Hadis-i Şerif'i - Sayfa 4

Peygamber Efendimiz (SAV)'in bir hadis-i şerifinde, ''Ümmetimin din işlerinde faydalı kırk hadis ezberleyen, âlimlerle haşr olur.'' (TABERANİ) buyrulmaktadır.

447