Parti liderinin cenazesinde izdiham yaşandı! Köprüler, tarlalar, yollar silme insan

Pakistan'da bir partinin liderinin cenazesinde izdiham yaşandı. Adını açıklamayan yetkililer katılımın 200 bine ulaştığını aktardı. Lahor'da köprüler, tarlalar ve yollar silme insanla doldu taştı.

Parti liderinin cenazesinde izdiham yaşandı! Köprüler, tarlalar, yollar silme insan - Sayfa 1

Pakistan Tahrik-i Lebbeyk partisinin 54 yaşındaki lideri Hadim Hüseyin Rizvi, Perşembe günü kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

19
Parti liderinin cenazesinde izdiham yaşandı! Köprüler, tarlalar, yollar silme insan - Sayfa 2

Pakistan'da bu ay koronavirüs vakalarında büyük artış görüldü ve hükümet, ülkenin vakalarda üç aylık bir durgunluğun ardından "ikinci dalga"ya maruz kaldığını ilan ederek büyük etkinlikleri ve toplantıları yasakladı.

29
Parti liderinin cenazesinde izdiham yaşandı! Köprüler, tarlalar, yollar silme insan - Sayfa 3

Hürriyet'te yer alan bilgilere göre ülkede yükselen koronavirüs vakalarının ardından hükümetin büyük halka açık toplantılara getirdiği yasağa meydan okuyan on binlerce kişi Cumartesi günü, Pakistanlı bir din adamının doğudaki Lahor kentinde düzenlenen cenazesine katıldı.

39
Parti liderinin cenazesinde izdiham yaşandı! Köprüler, tarlalar, yollar silme insan - Sayfa 4

Cumartesi günü yayınlanan resmi verilere göre 2 bin 843 kişide koronavirüs görüldü ve son 24 saat içinde virüs nedeniyle 42 kişi yaşamını yitirdi. Açıklanan bu verilerin her ikisi de salgının zirve yaptığı Temmuz ayından bu yana bir günde görülen en yüksek rakam.

49