Parkta buldu, ne olduğu bilinmiyor

TOKAT'ta yaşayan Muhammed Ali Aydın (37), 3 gün önce parkta siyah bir taş buldu. Aydın, gök taşı olduğunu iddia ettiği cismin incelenmesini istedi ne olabilir...!

Parkta buldu, ne olduğu bilinmiyor - Sayfa 1

Turhal ilçesinde bir kamu kurumunda işçi olarak çalışan Muhammed Ali Aydın, 3 gün önce evinin 5'nci katında balkonda sabah ezanını dinlediği sırada parktaki köpeklerin kaçıştığını gördü.

19
Parkta buldu, ne olduğu bilinmiyor - Sayfa 2

İşe gitmek için evden çıkan Aydın, köpeklerin neden kaçtığını merak ederek parka gitti. Parkta etrafı incelerken yerde 350 gram ağırlığında siyah bir taş buldu. Aydın, gök taşı olduğunu iddia ettiği taşın incelenmesini istedi.

29
Parkta buldu, ne olduğu bilinmiyor - Sayfa 3

Hayvanların kaçıştığını görünce meraklandığını belirten Ali Aydın, 'Bölgemizde yabani sokak hayvanları çok. Bunlar da bu bölgede uyuyorlardı. Bir anda hayvanların sağa sola kaçıştıklarını gördüm. Ama bu kaçışma şekli bu güne kadar gördüğüm bir kaçışma şekli değildi.

Hayvanlar ne havlıyor de başka bir ses çıkarıyor. Sadece çok hızlı bir şekilde sağa sola kaçışıyorlardı. Önce hayretle bakakaldım.

39
Parkta buldu, ne olduğu bilinmiyor - Sayfa 4

Sonra namazı kılıp işe gitmek için hazırlandığımda merakımı yenemedim. Buraya geldim. Acaba biri bir şey mi attı diye etrafa bakınırken yerde bu taşı gördüm' dedi.

49