Oto hırsızlarına geçit vermeyen teknolojik cihazlar

Türkiye’de hırsızlar günde ortalama 100 araç çalıyor. Her 10 araçtan yedisi hırsızlığa karşı özel bir donanıma sahip değil.

Oto hırsızlarına geçit vermeyen teknolojik cihazlar - Sayfa 1

ÇALINSA BİLE Yapay zekalı sistemler sayesinde hırsız daha kilidi ya da camı kırmadan sistem onun yüzünden, hal ve hareketlerinden tehlikeli biri olduğunu anlıyor ve otomatik olarak alarm çalıyor. Buna rağmen hırsızlık eylemi gerçekleşirse sistem, araç sahibine ve güvenlik güçlerine telefondan bilgi geçiyor. Araç çalınsa bile GPS (konum belirleme) sistemi aracın nerede olduğunu zaten size iletiyor.

17
Oto hırsızlarına geçit vermeyen teknolojik cihazlar - Sayfa 2

VAAKEYE Yapay zeka destekli bu yazılım, aracın etrafında durmadan kıpırdayan ve şüpheli hareketleri olan kişileri vücut dilinden algılıyor ve görevlileri uyarıyor. Japon Tanaka şirketinin geliştirdiği cihaz, insanın vücut hareketlerinde 100’den fazla noktayı algılıyor ve buna göre harekete geçebiliyor. Cihaz otomobil dışında ev ve işyerleri için de ideal.

27
Oto hırsızlarına geçit vermeyen teknolojik cihazlar - Sayfa 3

MYTEC Bu da dijital teknolojinin geldiği başka bir boyutu gözler önüne seriyor. Anahtarlık şeklinde tasarlanan HD video kamera, olası bir gasp halinde sizin tüm olayları hem sesli video hem de fotoğraf olarak kolaylıkla çekmenizi sağlıyor. Güçlü bataryası ve 16 GB hafızaya sahip kamera ile çektiğiniz tüm görüntüleri anında güvenlik güçlerine iletebilirsiniz.

37
Oto hırsızlarına geçit vermeyen teknolojik cihazlar - Sayfa 4

CLEVER DOG Kızılötesi gece görüşü yapabilen bu akıllı kamera çok düşük ışıkta bile net görüntüler sunabiliyor. 360 derece dönebilen yapısı sayesinde aracınızın her yerini görebilen kamera, özel uygulaması sayesinde telefonlara bağlanabildiği için size anlık bilgiler de geçiyor. Bu cihaz sayesinde evinizde telefonunuzdan aracınızı izleyebiliyorsunuz. Kameranın diğer ilginç bir özelliği ise anormal bir durum hissettiğinde anında fotoğraf çekebilmesi.

47