Okulun kömürlüğünü onarıp öğrencilerin ayrılmak istemediği bir ana sınıfına dönüştürdü

Ağrı'da köy okulunda geçmişte lojman olarak kullanılan kömürlüğü, hayırseverlerin desteğiyle donanımlı bir ana sınıfına dönüştüren öğretmen Duygu Patan, öğrencilerini, en iyi şartlarda geleceğe hazırlamanın uğraşını veriyor.

Okulun kömürlüğünü onarıp öğrencilerin ayrılmak istemediği bir ana sınıfına dönüştürdü - Sayfa 1

Tutak ilçesine 27 kilometre uzaklıktaki Ozanpınar Köyü İlkokulunda görev yapan 29 yaşındaki okul öncesi öğretmeni Duygu Patan, çetin kış koşullarının yaşandığı, memleketi Rize`den kilometrelerce uzaktaki köyde, öğrencilerine en iyi şekilde eğitim vermenin çabasını gösteriyor.

115
Okulun kömürlüğünü onarıp öğrencilerin ayrılmak istemediği bir ana sınıfına dönüştürdü - Sayfa 2

Evli ve bir çocuk annesi Patan, atandığı ana sınıfı olmayan okulda, minik çocukların okul öncesi eğitimlerinden mahrum kalmaması için çalışma başlattı.

215
Okulun kömürlüğünü onarıp öğrencilerin ayrılmak istemediği bir ana sınıfına dönüştürdü - Sayfa 3

Okulda geçmişte lojman olarak kullanılan kömürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve hayırseverlerin desteğiyle kısa sürede boyatan Patan, kapı ve pencerelerini değiştirip onardığı yeri, donanımlı bir ana sınıfına dönüştürdü.

315
Okulun kömürlüğünü onarıp öğrencilerin ayrılmak istemediği bir ana sınıfına dönüştürdü - Sayfa 4

Sınıfı oyuncaklarla donattı

Sınıfı bilgisayar, projeksiyon cihazı ve renkli yazıcı gibi teknolojik aletlerin yanı sıra çeşitli oyuncaklarla donatan Patan, gönül bağı kurduğu öğrencileriyle çeşitli oyunlar oynayarak dersleri daha da eğlenceli hale getiriyor.

415