Okula gitmek için ölümü göze alıyor, çamurlu nehri lastik poşetle geçti

Nehri su bastığında mecbur kalıyorlar

Okula gitmek için ölümü göze alıyor, çamurlu nehri lastik poşetle geçti - Sayfa 1

Lastik bir poşet içine giren çocuk, azgın çamurlu bir nehrin üzerinde sürüklenerek ne yapıyor dersiniz? Bu bir yarışma mı? Oyun mu? İnanılmaz fotoğraflar, okula gitmek için tehlikeli yolculuğa mağdur kalan 50 küçük çocuğun yaşadığı çileyi gösteriyor...Maalesef Vietnam'ın kuzeybatısındaki Huoi Ha köyünde yaşayan öğrenciler okula gitmek için Nam Chim nehrini lastik poşet içinde aşmak zorunda.

15
Okula gitmek için ölümü göze alıyor, çamurlu nehri lastik poşetle geçti - Sayfa 2

Nehri su bastığında mecbur kalıyorlar. Öğrenciler, kurak mevsimlerdeyken Nam Chim nehrindeki eğreti ve çürük bambu köprülere güvenerek akıntı üzerinde bir şekilde yolculuk yapıyorlar. Ama nehir yağışlı mevsimde su bastığında ve sellere kapıldığında bu şekilde okula gitmek zorunda kalıyorlar.

25
Okula gitmek için ölümü göze alıyor, çamurlu nehri lastik poşetle geçti - Sayfa 3

Köprüden geçiş güvenli olmadığında lastik poşet kullanılıyor.

35
Okula gitmek için ölümü göze alıyor, çamurlu nehri lastik poşetle geçti - Sayfa 4

Huoi Ha Köyünün başı Bay Vo Giong konuyla ilgili şunları söyledi: Bu nehir çok tehlikeli. Umarım devlet yakında insanların daha rahat seyahat edebilmesi için asma köprülere yatırım yapar. Muong Cha bölgesinin başkanı Nguyen Minh Phu ise lastik poşet fikrinin bölgede sıkça kullanıldığını fakat bölge sakinlerinin bu metodu yalnızca su seviyesinin yükseldiği veya köprüden geçmenin güvenli olmadığı zamanlarda tercih ettiğini söyledi.

45