O sorun kanser belirtisiymiş!

O sorun kanser belirtisiymiş!

O sorun kanser belirtisiymiş! - Sayfa 1

TUVALETE ÇIKARKEN BU BELİRTİLER VARSA KANSER OLABİLİRSİNİZ! Ölüm oranının en yüksek olduğu kanser türlerinden biri olan pankreasın belirtilerini ve erken tanının önemini öğrenmek haberimizi inceleyebilirsiniz.

19
O sorun kanser belirtisiymiş! - Sayfa 2

Pankreas Kanserinin Belirtileri Nelerdir? Erken Tanı Mümkün müdür? Ölüm oranının en yüksek olduğu kanser türlerinden biri olan pankreasın belirtilerini ve erken tanının önemini öğrenmek için haberimizi inceleyebilirsiniz. Pankreas Kanseri Ölümcül müdür? Pankreas kanseri, ölüm olayının gerçekleşme ihtimalinin en yüksek olduğu kanser türlerinden biridir. Bu yüzden bu hastalıktan ölen insan sayısı son dönemlerde gittikçe artmaktadır.

29
O sorun kanser belirtisiymiş! - Sayfa 3

Pankreas Kanserinin Belirtileri Nelerdir? Pankreas kanseri; kilo kaybı, karın ağrısı, sarılık, iştah kaybı, bulantı-kusma, halsizlik, yorgunluk, ishal, sindirim zorluğu, sırt ağrısı, depresyon gibi çok sayıda belirti göstererek ortaya çıkabilmektedir. Erken Tanı Mümkün müdür? Pankreas kanseri, çok sinsice vücuda yayılan bir kanser çeşidi olduğu için erken tanı son derece zordur. Erken teşhis konularak tedavi edilen kişi sayısı, bu hastalık çeşidinde oldukça azdır. Bu yüzden kansere neden olan dengesiz beslenme, alkol , sigara, bedensel hareketsizlik gibi unsurlar ciddiye alınmalıdır. Tedavi Nasıl Uygulanır? Pankreas kanseri tedavisi hastanın bulunduğu evreye göre yapılır. En çok kullanılan yöntemler ameliyat, ışın tedavisi ve ilaçlı kemoterapidir.

39
O sorun kanser belirtisiymiş! - Sayfa 4

Sinsi bir şekilde ilerleyen ve 40 yaşın altında da görülebilen pankreas kanserinin belirtileri, "Kilo kaybı, karın ağrısı, sarılık, iştah kaybı, bulantı-kusma, halsizlik, yorgunluk, ishal, sindirim zorluğu, camcı macunu renginde dışkılama, solgunluk, aniden ortaya çıkan ve aile öyküsü bulunmayan şeker hastalığı." Genellikle 60 yaşından sonra görülse de 40 yaşının altında da görülebileceğini ifade eden Karagözoğlu, "Erkeklerde pankreas kanseri görülme oranı kadınların 2 katıdır. Kalıtımsal bazı hastalıklarda Pankreas kanseri daha sık görülür." dedi.

49