Nilüferleriyle ünlü ‘Işıklı Gölü' doğaseverleri ağırlıyor

Denizli'nin Çivril ilçesi sınırlarında yer alan Işıklı Gölü, biyoçeşitlilik ve nilüferlerin oluşturduğu görsel şölenle doğaseverlerin ilgisini çekiyor. Foto galeride.

Nilüferleriyle ünlü ‘Işıklı Gölü' doğaseverleri ağırlıyor - Sayfa 1

Büyük Menderes Nehri'ni besleyen kaynakların üzerinde sulama amaçlı regülatör yapılarak oluşturulan 7 bin 300 hektarlık alana sahip Işıklı Gölü'nde pek çok su kuşu, ender bulunan balık türlerinin yanı sıra nilüfer çiçekleri bulunuyor. 

111
Nilüferleriyle ünlü ‘Işıklı Gölü' doğaseverleri ağırlıyor - Sayfa 2

Yeşille mavinin buluştuğu eşsiz doğası ve huzur veren manzarasıyla doğaseverlerin ilgisini çeken göl, ziyaretçilerine görsel şölen de sunuyor. Bölgeyi ziyaret edenler, kuş sesleri eşliğinde ve nilüfer çiçekleri arasında kayıkla gezinti yapabiliyor.

211
Nilüferleriyle ünlü ‘Işıklı Gölü' doğaseverleri ağırlıyor - Sayfa 3

Doğaseverler, sulak alan statüsündeki gölde nilüferlerin eşsiz güzelliğinin yanında gün batımı fotoğraf çekimi için bölgeyi tercih ediyor, doğa ile baş başa zaman geçirmenin keyfini çıkarıyor.

311
Nilüferleriyle ünlü ‘Işıklı Gölü' doğaseverleri ağırlıyor - Sayfa 4

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, M.Ö. 5 bin yılından bu yana birçok medeniyete beşiklik eden ilçenin birçok tarihi ve kültürel değerlere sahip olduğunu belirtti

411