Nemrut Dağı'na ziyaretçi akını

Güneşin doğuşu ve batışının en güzel izlendiği yer olmasıyla bilinen UNESCO Dünya Miras Listesi'ndeki Nemrut Dağı'nda, hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor. Foto galeride.

Nemrut Dağı'na ziyaretçi akını - Sayfa 1

Adıyaman'ın Kahta sınırlarında yer alan Kommagene Krallığı'na ait 50 metre yüksekliğinde, 150 metre çapındaki tümülüs ve dev heykellerin bulunduğu 2 bin 206 metre yükseklikteki Nemrut Dağı, corona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında ziyaretçilerini ağırlıyor.

114
Nemrut Dağı'na ziyaretçi akını - Sayfa 2

Tedbirler kapsamında, ziyaretçilerin ateşlerinin ölçülüp, maskeyle ağırlandığı Nemrut Dağı, muhteşem gün doğumu ve batımı manzaraları sunuyor.

214
Nemrut Dağı'na ziyaretçi akını - Sayfa 3

Zirveye ulaşmak için 800 metrelik zorlu parkuru yürüyen ziyaretçiler, eşsiz heykellerin yanına varır varmaz fotoğraf çekerek anı ölümsüzleştirmeye çalışıyor.

314
Nemrut Dağı'na ziyaretçi akını - Sayfa 4

Ziyaretçilerden Tuğçe Çiftçi, Eskişehir'den Nemrut Dağı'nı görmek için Adıyaman'a geldiğini belirterek, "Nemrut Dağı çok güzel bir yer. 800 metre zorlu yürüyüşün ardından zirveye ulaştık. Bu zorlu yürüyüşe rağmen heykelleri görmeye değer. Harika bir yer. Herkesin gelip görmesini isterim. İlk kez geldim ve bir kez daha gelmeyi düşünüyorum" dedi.

414