NASA Salda Gölü'nü işaret etti duyan akın etti!

Gelen son dakika haberlerine göre; NASA'nın Salda Gölü ile Mars'taki Jezero Krateri'nin jeolojik açıdan benzerlik gösterdiğini açıklamasını duyanlar 'Türkiye'nin Maldivleri'ne adeta akın etti. Peki NASA Salda Gölü ile neden yakından ilgileniyor. Çok çarpıcı gelişmeler yaşanıyor. İşte tüm detaylar...

NASA Salda Gölü'nü işaret etti duyan akın etti! - Sayfa 1

Burdur'un Yeşilova ilçesindeki, beyaz kumsalı ve turkuaz rengiyle "Türkiye'nin Maldivleri" olarak ünlenen Salda Gölü'nde, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor.

121
NASA Salda Gölü'nü işaret etti duyan akın etti! - Sayfa 2

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle "yeni normal" olarak nitelenen dönemle ziyaretçilerin ilgisini tekrar çekmeye başlayan Salda Gölü, bayram tatilinde vatandaşlardan ilgi gördü.

221
NASA Salda Gölü'nü işaret etti duyan akın etti! - Sayfa 3

NASA'nın sosyal medya hesaplarından birinden yaptığı paylaşım ile Salda Gölü ile Mars'taki Jezero Krateri'nin jeolojik açıdan benzerlik gösterdiği duyurmasının ardından daha fazla ilgi görmeye başlayan Salda Gölü, görsel güzelliğiyle de ziyaretçilerini etkiliyor.

321
NASA Salda Gölü'nü işaret etti duyan akın etti! - Sayfa 4

Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya gibi kentlerden günübirlik doğa harikası gölü görmeye gelen tatilciler, Beyaz Adalar, Halk Plajı ve Tabiat Parkı'nda bölgesinde yoğunluk oluşturdu. Tatilciler, sıcak hava nedeniyle zaman zaman göle girerek serinlemeye çalıştı.

421