Mutfak yapmak için bu işe baş koymuş deha mimarların göz kanatan tasarımlar

Mutfak, Türk kültüründe yemek yapmak ve yemek dışında hiç kuşkusuz küresel paylaşım mekanı olarak önemli bir yere sahiptir.

Mutfak yapmak için bu işe baş koymuş deha mimarların göz kanatan tasarımlar - Sayfa 1

Birçoğu zamanı olmayan kadınlar için düşünülmüş çok amaçlı mutfak tasarımı gibi dursa da bunları yapan mimarların ne amaçlayarak yola çıktığı, mutfakların son halini görünce akıllarda soru işareti bırakıyor.

126
Mutfak yapmak için bu işe baş koymuş deha mimarların göz kanatan tasarımlar - Sayfa 2

İlk mutfaklar dışarıda bulunuyordu, çünkü evlerin içinde ateşin yarattığı dumanı dışarı çıkarmak gibi bir ihtimal yoktu. John Desmond Limited'e göre, ateşin yarattığı duman, iç mekanlarda 16. yüzyıla kadar büyük bir problem oldu ta ki bacalar evlerde yaygınlaşana kadar…

226
Mutfak yapmak için bu işe baş koymuş deha mimarların göz kanatan tasarımlar - Sayfa 3

Odunla çalışan mutfak sobaları, 18. yüzyılda ortaya çıkmış ve daha sonraları kömür yakanların yerini almıştır. Gaz ocağının ilk olarak 1826'da James Sharp tarafından patenti alındı ve birçok evde kullanılır oldu. Elektrikli soba, gaz meslektaşı ile rekabet etmeye başladı.

326
Mutfak yapmak için bu işe baş koymuş deha mimarların göz kanatan tasarımlar - Sayfa 4

Şimdi sizleri, gerek görsel düzenlemeleri gerekse de materyallerin yerleşim durumları ile akılları başlardan alacak birbirinden ilginç mutfaklar ile baş başa bırakıyoruz...

426