Milli Deniz Topu için 3 ülkeyle sözleşme aşamasına gelindi

Makine ve Kimya Endüstrisi (MKE) tarafından geliştirilen ve yakın zamanda deniz testlerine başlanacak Milli Deniz Topu için 3 ülkeyle sözleşme imzalama aşamasına gelindi. (Kaynak: AA)

Milli Deniz Topu için 3 ülkeyle sözleşme aşamasına gelindi - Sayfa 1

MKE, EFES-2022 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Arazi Tatbikatı kapsamında oluşturulan sergi alanında, hafif ve ağır silah sistemlerine yönelik ürün ve çalışmalarının örneklerini sergiledi.

110
Milli Deniz Topu için 3 ülkeyle sözleşme aşamasına gelindi - Sayfa 2

MKE Genel Müdürü Yasin Akdere, şirket olarak teknoloji ve tecrübenin buluşma noktasında yer aldıklarını, tatbikatta 484 ana üründen 62`sini sergilediklerini söyledi.

210
Milli Deniz Topu için 3 ülkeyle sözleşme aşamasına gelindi - Sayfa 3

Tatbikat kapsamında 37 dost ve müttefik ülkenin temsilcilerini, bakanlarını, askeri ataşeleri ağırlıyor olmaktan mutluluk ve gurur duyduklarını dile getiren Akdere, "Bu anlamda kendimizi, yaptığımız geniş geliştirme çalışmalarını ifade edebileceğimiz ve gösterebileceğimiz, en önemlisi kullanıcılarımızla tecrübe aktarımını, ihtiyaçlarını daha iyi belirlenmesini sağlayabileceğimiz bu ortamda bulunmak bizim için çok gurur verici." dedi.

310
Milli Deniz Topu için 3 ülkeyle sözleşme aşamasına gelindi - Sayfa 4

Akdere, son zamanlarda yaptıkları atakla "yapılmayanı yapma" hedefiyle çıktıkları yolda birçok yeni ürünü de envantere kazandırabilmek için çalışmalarını hızla devam ettirdiklerini belirtti.

410