Meteoroloji duyurdu: Bugün başlıyor ve 15 gün sürecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre sağanak yağışlar bugün akşam saatlerinde başlayacak. Kademeli bir şekilde yurdu esir alacak olan yağışlar için açıklama yapan Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen Haziran ayının normal değerlerine ancak 15 sonra geleceğini belirtti. İşte Prof. Dr. Şen'in açıklamalarının detayları ve MGM'den yapılan son tahminler...

Meteoroloji duyurdu: Bugün başlıyor ve 15 gün sürecek - Sayfa 1

Meteroroloji bugün akşam saatlerinde başlayacak olan yağışların yarın sabah Marmara Bölgesi'ni esir alacağını duyurdu. MGM tarafından paylaşılan 5 günlük hava durumu tahmininde yağışların yurt geneline yayılacağı görülüyor. Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen ise, "Normal sıcaklıklar için bir 15 gün var gibi gözüküyor. Önümüzdeki hafta yağmur var Türkiye’nin hemen hemen her yerinde. Yağışlar yarın akşama doğru Marmara’dan başlayacak." dedi.


114
Meteoroloji duyurdu: Bugün başlıyor ve 15 gün sürecek - Sayfa 2

HAVA SICAKLIĞI

Bu gün sıcaklıkların kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 2-4 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında olması bekleniyor.

214
Meteoroloji duyurdu: Bugün başlıyor ve 15 gün sürecek - Sayfa 3

RÜZGAR

Genellikle kuzey ve kuzeybatı, güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güneyli yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

314
Meteoroloji duyurdu: Bugün başlıyor ve 15 gün sürecek - Sayfa 4

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güneyli yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

414