Kuştepeliler korkuluk festivaline hazırlanıyor

Kırklareli'nde tarımsal üretimi kurgusal fotoğrafçılık atölyelerine dönüştürüp köye yüzlerce turist ve fotoğraf sanatçısı çekmeyi başaran Kuştepeliler, şimdi de korkuluk festivali için çalışmalara başladı.

Kuştepeliler korkuluk festivaline hazırlanıyor - Sayfa 1

Kırklareli`nde tarımsal üretimi kurgusal fotoğrafçılık atölyelerine dönüştürüp köye yüzlerce turist ve fotoğraf sanatçısı çekmeyi başaran Kuştepeliler, şimdi de korkuluk festivali için çalışmalara başladı.

114
Kuştepeliler korkuluk festivaline hazırlanıyor - Sayfa 2

Türkiye`nin en az nüfuslu ilçelerinden Pehlivanköy`e bağlı 370 kişinin yaşadığı Kuştepe köyündeki Pavli Kurgusal Fotoğraf Atölyesi`nin kurulmasıyla daha tanınır hale geldi.

214
Kuştepeliler korkuluk festivaline hazırlanıyor - Sayfa 3

Girişimci Gülşen Gürses`in 4 yıl önce kurduğu atölyenin hazırladığı projeler kapsamında civar illerin yanı sıra İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerden de pek çok fotoğrafçı ve turist bu etkinliklere katılmak üzere köye geliyor.

314
Kuştepeliler korkuluk festivaline hazırlanıyor - Sayfa 4

Kimi zaman lavanta, kimi zaman kanola, kimi zaman bağ bozumu konseptleri hazırlayan Pavli Atölye; model, müzik ve senaryo eşliğinde hem ziyaretçilere hem de fotoğraf sanatçılarına doğa ile kurguyu birleştirme imkanı sunuyor.

414