Kurbanlıklar alıcılarını bekliyor

Kurban Bayramına sayılı günler kaldı. Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla canlı hayvan pazarlarında besiciler, alıcıları bekliyor. Foto galeri haberlerimizde. (Kaynak: AA)

Kurbanlıklar alıcılarını bekliyor - Sayfa 1

Bayram öncesinde genellikle çevre illerden ve Doğu bölgelerinden İzmir`e getirilen kurbanlıklar görücüye çıkıyor.

Sıkı pazarlıkların yaşandığı pazarlarda satıcılar, müşteri sayısının yükselmesini umut ediyor. Balçova kurbanlık satış noktasındaki besicilerden Saki Çapacı 86 küçükbaş hayvanı olduğunu, kurbanlıkları bin 200 lira ila 2 bin 500 arasında satışa sunduğunu aktardı.

125
Kurbanlıklar alıcılarını bekliyor - Sayfa 2

İzmir

Orhan Demir ise Ağrı Diyadin`den geldiğini, şimdilik beklediği satışı yakalayamadığını ifade ederek, 13 bin 500 liraya aldığı danayı 11 bin liraya satmak zorunda kaldığını söyledi.Demir, bugüne kadar pazara getirdiği 30 hayvandan 8`ini satabildiğini aktardı.

225
Kurbanlıklar alıcılarını bekliyor - Sayfa 3

İzmir

Besici İsrafil Karabat da Ağrı`dan geldiğini ifade ederek, "150 küçükbaş, 25 büyükbaş getirdim. Küçükbaş 25 tane sattım büyükbaş da 10 tane sattım." dedi. Müşteri ile pazarlığın sert geçtiğini kaydeden Karabat, kurbanlık fiyatlarının giderek düştüğünü söyledi. Pazara torunu ve kızı ile kurbanlık almaya gelen Ahmet Tilli ise "Allah kabul etsin. Satıcı da haklı alıcı da haklı. Ben emekliyim. Gelirimiz belli. Para ayırıyoruz. Sağlıklı nice bayramlar olsun." dedi.

325
Kurbanlıklar alıcılarını bekliyor - Sayfa 4

Ankara

Gölbaşı Kurban Satış ve Kesim Tesisi`nde kurulan podyumda 12 büyükbaş kurbanlık, jüri tarafından değerlendirildi. Gölbaşı Kurban Satış ve Kesim Tesisi`nde gercekleşen "Birinci Geleneksel Kurban Güzellik Yarışması" saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başladı.

425