Köyün yarısı koronaya yakalandı, kimse vefat etmedi! Sırrı iki şeyde saklı

Bursa'da aylar önce koronavirüsten dolayı karantinaya alınan köyde çok sayıda kişi virüse yakalanmasına rağmen kimse vefat etmedi. Koronaya meydan okuyan köyün sırrı ise sağlıklı beslenme ve temiz hava.

Köyün yarısı koronaya yakalandı, kimse vefat etmedi! Sırrı iki şeyde saklı - Sayfa 1

Harmancık ilçesinin İshaklar köyünde aylar önce koronavirüs vakası görüldü. Ekserisi yaşlılardan oluşan köyde çok kişi koranavirüse yakalandı. Vakalar artınca köy karantina altına alındı. Büyük kısmı yaşlılardan oluşan köylülerden kimse koronavirüsten dolayı hayatını kaybetmedi.

110
Köyün yarısı koronaya yakalandı, kimse vefat etmedi! Sırrı iki şeyde saklı - Sayfa 2

Ormanların içinde bulunan ve oksijen deposu olan köyde köylüler tükettikleri her şeyi kendi yetiştirip organik olarak besleniyor. Koronavirüse yakalananların iyileşmesi sonucu köydeki karantina kaldırılırken, köydeki herkes sağlıklı yaşantısına devam ediyor

210
Köyün yarısı koronaya yakalandı, kimse vefat etmedi! Sırrı iki şeyde saklı - Sayfa 3

Koronavirüsten köylerinde ölüm olmamasını temiz hava ve sağlıklı beslenmeye borçlu olduklarını ifade eden İshaklar köyü sakinleri, "Köyümüz koronavirüs vakalarının çok olmasından dolayı karantinaya alındı. Köydeki çok kişide koronavirüs tespit edildi. "

310
Köyün yarısı koronaya yakalandı, kimse vefat etmedi! Sırrı iki şeyde saklı - Sayfa 4

"Hasta olanların büyük çoğunluğu yaşlılar. Bunlar tedavi olup hepsi sağlığına kavuştu. Virüsten dolayı kimse hayatını kaybetmedi. Köyümüzün havası temiz, suları güzel, yediğimiz ürünleri de kendimiz yetiştiriyoruz. Böyle olunca çok şükür virüsten kimse hayatını kaybetmedi. "

410