Komandolar dualarla Suriye'ye uğurlandı

Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden arındırılan Suriye'nin Cerablus kentinde görev yapacak komandolar için Gaziantep Jandarma Komando Tabur Komutanlığında uğurlama töreni düzenlendi. (AA)

Komandolar dualarla Suriye'ye uğurlandı - Sayfa 1

İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Bekmez, törende yaptığı konuşmada, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekatlarıyla Türkiye üzerine oynanan oyunların bertaraf edildiğini söyledi.

115
Komandolar dualarla Suriye'ye uğurlandı - Sayfa 2

Bu harekatların ardından Suriye Görev Gücü`nün oluşturulduğunu hatırlatan Bekmez, "9. defadır bizim birliğimiz orada, Cerablus bölgesinde görev almaktadır. Yabancı olduğunuz bir coğrafya değil, bildiğiniz bir yer. Tarih sürecinde gönül birliği oluşturduğumuz bir coğrafya. Orada yaşayan insanlar kardeşlerimiz, onlara huzur götürmek, emniyet ve asayiş götürmek, onları barış içerisinde yaşatmak için elinizden geleni yaptınız, bundan sonra da yapmaya devam edeceksiniz." diye konuştu.

215
Komandolar dualarla Suriye'ye uğurlandı - Sayfa 3

Komandoların terörle mücadelede önemli görevler yürüttüğünü dile getiren Bekmez, "Komando, `Bitti, tükendi` denilen yerde bitmeyen, tekrar hiçbir şey olmamış gibi küllerinden doğarak kahramanca görev yapan birlik demektir, yurt içinde ve dışında, sorumluluk sahamızda bulunan Amanoslar bölgemizde terörle mücadeleyi en iyi şekilde yapan, dağlardaki teröristlere aman vermeyen, onları yerlerinde, ulaşılamaz dedikleri inlerinde bertaraf eden birliktir." ifadelerini kullandı.

315
Komandolar dualarla Suriye'ye uğurlandı - Sayfa 4

Albay Bekmez, jandarmanın bugüne kadar kendisine verilen her görevi layıkıyla yerine getirdiğini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı: "Ecdadımızın bizlere kanlarıyla sulayarak teslim ettiği vatanımızı kıyamete kadar en iyi şekilde muhafaza edeceğimizi ve bizden sonrakilere teslim edeceğimizi şimdiden bütün dünyaya ilan ediyoruz. Sadece silah altında olan bizler değil, bizlerin evlatları, bu ülkenin her yaştaki kadını, çocuğu, erkeği, bütün evlatları asker-millet, ordu-millet şuurunun bir gereği olarak annelerinden, babalarından ve genlerinden getirmiş oldukları değerleri içlerinden geldiği gibi her ortamda yaşıyorlar, yaşatıyorlar. Onların her birisi yarının komandoları, yarının komutanları, idarecileri, kaymakamları yani geleceğimiz."

415