Kocaeli'nde adrenalin tutkunlarının gözdesi Serindere Kanyonu her gün yüzlerce kişiyi ağırlıyor

Kocaeli'nde bulunan onlarca kanyondan birisi olan Serindere, her gün yüzlerce adrenalin tutkununu ağırlıyor. Yüksek debiyle akan buz gibi suda yürümekte zorlanan adrenalin tutkunları, zorlu parkurları tek tek geçiyor. (İHA )

Kocaeli'nde adrenalin tutkunlarının gözdesi Serindere Kanyonu her gün yüzlerce kişiyi ağırlıyor - Sayfa 1

Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde bulunan Serindere Kanyonu,  zorlu parkuru ile adrenalin tutkunlarını mest ediyor. Her gün yüzlerce kişi kanyonun zorlu parkurunda yürümek için bölgeye geliyor.

112
Kocaeli'nde adrenalin tutkunlarının gözdesi Serindere Kanyonu her gün yüzlerce kişiyi ağırlıyor - Sayfa 2

DÜŞE KALKA YOLCULUK

İçinde 6 şelaleyi barındıran kanyonda, zaman zaman suyun yüksekliği de 1 metreyi geçiyor. Çok hızlı akan dereden karşıya geçmek bazı noktalarda güç hale geliyor.

212
Kocaeli'nde adrenalin tutkunlarının gözdesi Serindere Kanyonu her gün yüzlerce kişiyi ağırlıyor - Sayfa 3

Gruplar halinde bölgeye gelen adrenalin tutkunları, dar geçitlerden geçerek, suyun zorlu aktığı yerlerde güçlükle yürümenin tadını çıkartıyor. Adrenalin tutkunları o anları aksiyon kamerası ile kaydetmeyi ihmal etmiyor. 

312
Kocaeli'nde adrenalin tutkunlarının gözdesi Serindere Kanyonu her gün yüzlerce kişiyi ağırlıyor - Sayfa 4

Kocaeli'nin hemen hemen her ilçesinde bir kanyon yer alırken, en fazla ilgi görenler arasında Serindere yer alıyor. Yüksek hızla akan suyun içinde zaman zaman talihsiz kazalarda yaşanabiliyor. Derenin kayalık olması, zaman zaman derinleşmesi ve yüksek hızla akması sebebiyle, yürüyüş yapanlar suya kapılıyor.

412