Kilometrelerce uzaktan görülüyordu! Binlerce yıllık gizem çözüldü

Mısır piramitlerinin çözülen ilginç gizemlerine bir yenisi daha eklendi

Kilometrelerce uzaktan görülüyordu! Binlerce yıllık gizem çözüldü - Sayfa 1

Mısır piramitlerinin çözülen ilginç gizemlerine bir yenisi daha eklendi. Herkesin merak ettiği ve o yıllarda böyle bir yapının nasıl inşa edilmiş olabileceği herkesin aklını kurcalarken, uzun çalışmalar sonucunda binlerce yıllık bu gizem de aydınlatılmış oldu. İşte Mısır Piramitlerinin esrarengiz gizemlerine ilişkin o ilginç detaylar...

110
Kilometrelerce uzaktan görülüyordu! Binlerce yıllık gizem çözüldü - Sayfa 2

Bölgede birçoğu dönemin firavunları için lahit görevi gördüğü bilinen 118 ila 139 kadar piramit yer aldığı tahmin ediliyor. 3 büyük piramidin yer aldığı Gize'deki en büyük ve en eski piramit olan Keops Piramidi, Dünyanın Yedi Harikası'ndan günümüze kadar ulaşan tek eser olarak biliniyor.

210
Kilometrelerce uzaktan görülüyordu! Binlerce yıllık gizem çözüldü - Sayfa 3

Kilometrelerce öteden fark edilmesini sağladı! Yaklaşık 20 yılda yapıldığı tahmin edilen Keops Piramidi'nin, içerisinde lahiti de yer alan Mısır Firavunu Keops adına yapıldığı düşünülüyor.

310
Kilometrelerce uzaktan görülüyordu! Binlerce yıllık gizem çözüldü - Sayfa 4

Bölgede yapılan araştırmalarda elde edilen son bilgiler, MÖ. 2600'lü yıllarda inşa edildiği düşünülen Keops Piramidi için iki milyondan fazla taşın bu noktaya nasıl taşındığına dair bulguları ortaya koydu.

410