Kaş’a ilk günübirlik yurtiçi turu 10 kişiyle başladı

Kaş’a ilk günübirlik yurtiçi turu 10 kişiyle başladı. Otobüsle Kaş' gelen yerli turistler tarihi ve turistik yerleri gezdi. İçişleri Bakanlığı’nın ‘Yaz Mevsimi Trafik Tedbirleri’ genelgesinde belirlediği önlemler çerçevesinde başlayan paket turlarla Kaş ilçesine 10 kişilik ilk yurtiçi tur kafilesi geldi.

Kaş’a ilk günübirlik yurtiçi turu 10 kişiyle başladı - Sayfa 1

 İçişleri Bakanlığı’nın ‘Yaz Mevsimi Trafik Tedbirleri’ genelgesinde belirlediği önlemler çerçevesinde başlayan paket turlarla Kaş ilçesine 10 kişilik ilk yurtiçi tur kafilesi geldi.

114
Kaş’a ilk günübirlik yurtiçi turu 10 kişiyle başladı - Sayfa 2

Araçlar 46 kişilik olmasına rağmen bakanlığın vermiş olduğu karar ile en fazla 20 kişi alınabiliyor. Her misafir bir koltukta sosyal mesafeye uygun seyahat ediyor.

214
Kaş’a ilk günübirlik yurtiçi turu 10 kişiyle başladı - Sayfa 3

Otobüs içerisinde maske güvenliği, dezenfekte el spreyleri bulunuyor ve her bir saatte mola veriliyor. Tura başlamadan önce de misafirlere İçerisinde siperlik, maske ve dezenfekte bulunan bir paket v erdiklerini söyledi.

314
Kaş’a ilk günübirlik yurtiçi turu 10 kişiyle başladı - Sayfa 4

Salgın nedeniyle bir araçta gezen sayısının azaldığına dikkati çeken Tur rehberi Barış Yalnız, “44 kişi gezerken şimdi 20 kişiye indi ki, biz 10 kişiyle de tura çıkıyoruz. Fiyatlarımız arttı ama çok değil. Kültür turlarımızı uçak ya da otobüsle yaparız ama misafirlerimiz bu korona virüs tedbirleri doğrultusunda ilk yolculuğunu otobüsle yapmak istemiyorsa arkadan kendi aracıyla da bizim otobüsün ardından bir uygulama ile bizi takip edebiliyor ve içerde rehberin anlatımlarını da duyabiliyor” dedi.

414