Kariyerlerini bırakıp kurdukları çiftlikte 800 hayvanlı sürünün sahibi oldular

İstanbul'da çalıştığı bankadaki görevini bırakan Abdullah ile TSK'den emekli olan kardeşi Ali Dündar, baba ocağı Konya'nın Kadınhanı ilçesinde kurdukları çiftlikte, her sabah erkenden kalkıp kuzularıyla ilgileniyor.

Kariyerlerini bırakıp kurdukları çiftlikte 800 hayvanlı sürünün sahibi oldular - Sayfa 1

Uluslararası bankacılıkta ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki üst düzey kariyerlerini bırakarak memleketleri Konya'nın Kadınhanı ilçesine dönen Dündar kardeşler, köylerinde kurdukları çiftlikte tarım ve hayvancılık yapıyor.


115
Kariyerlerini bırakıp kurdukları çiftlikte 800 hayvanlı sürünün sahibi oldular - Sayfa 2

Boğaziçi Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul'da uluslararası bankaların yönetim kademelerinde uzun yıllar çalışan 49 yaşındaki Abdullah Dündar, sorgulamaya başladığı metropol yaşamını değiştirmeye karar verdi.

Bunun üzerine Dündar, 2010 yılında çalıştığı bankadan istifa edip baba ocağı Kadınhanı ilçesine bağlı Başkuyu Mahallesi'nde çiftlik kurdu.

215
Kariyerlerini bırakıp kurdukları çiftlikte 800 hayvanlı sürünün sahibi oldular - Sayfa 3

800 HAYVANLI SÜRÜNÜN SAHİBİ OLDULAR

Abdullah Dündar'ın kardeşi Ali Dündar (46) da 2018 yılında TSK'deki zorunlu hizmet süresini doldurunca yarbaylıktan ayrılarak ağabeyine katıldı.

Dündar kardeşler, zamanla büyüttükleri çiftlikte 800 hayvanlı sürünün sahibi oldu. Kardeşlerin tarım yaptığı alan ise kiraladıkları tarlalarla 2 bin dekara kadar ulaştı.

315
Kariyerlerini bırakıp kurdukları çiftlikte 800 hayvanlı sürünün sahibi oldular - Sayfa 4

ündar kardeşler, her sabah erkenden kalkıp kuzularıyla ilgileniyor, koyunlarını merada otlatıyor ve tarımsal üretim yapıyor. İki kardeş, ekonomik kazanç sağlamanın yanı sıra köylerinde huzurlu bir yaşam sürmenin mutluluğunu da yaşıyor.

Abdullah Dündar, ebeveynlerinin belli bir kariyer sahibi olup masa başı, rahat işlerde çalışmayı empoze etmesine rağmen kırsal hayatın kendilerini çektiğini söyledi.


415