Karavan turizmine corona virüs dopingi

Tüm dünyayı etkisini altına alan ve insanları temastan uzak durmaya iten corona virüsü, karavan turizmini canlandırdı. Kent hayatındaki kalabalık ve potansiyel enfekte riskini göz önünde bulunduran ve imkanı olanlar karavanlarını alıp kalabalıktan uzak izole hayat yaşamaya başladı.

Karavan turizmine corona virüs dopingi - Sayfa 1

Karavan turizminin önemli uğrak noktalarından Antalya'da corona virüs endişesi yaşanıyor. Karavanlarını corona nedeniyle erken faaliyete geçiren tatilcilerin bir çoğu daha ıssız noktalara gitmek üzere konakladıkları dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nden ayrılmaya başladı.

114
Karavan turizmine corona virüs dopingi - Sayfa 2

SEYAHATTE YENİ MODA: KARAVANLAR

Bazı karavancılar ise ailelerinin isteği üzerine tur güzergah ve tarihlerini değiştirip evlerine dönmeye hazırlanıyor. Kalanlar ise daha sakin olan koy ve kamp alanlarına yol almaya hazırlanıyor.

214
Karavan turizmine corona virüs dopingi - Sayfa 3

"EVDE KAL UYARISINA UYMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Corona virüs nedeniyle kalabalık ortamlara girmemeye çalıştıklarını ifade eden Radyo programcısı İsmail Akdağ, "Evde kal uyarısına da uymaya çalışıyoruz. Doğal besleniyoruz vitamin alıyoruz. Kalabalık yerine karavan hayatı yaşıyoruz. Herkesin karavanı yok ama olanların daha sakin yerlere gidip uzun süre kendilerini koruma altına alabilirler. Burada bir çok arkadaş var karavancı. Burada dikkatli bir şekilde karavanın içinde zaman geçiriyoruz" dedi.

314
Karavan turizmine corona virüs dopingi - Sayfa 4

"SAKİN OLAN KOYLARA GİDECEĞİZ"

Karavancıların çoğunun Korona virüs nedeniyle erken ayrılmak zorunda kaldığını dile getiren Akdağ,“ Bir çoğu virüsten dolayı daha tenha yerlere gitti. Bizde buradayız ama birkaç gün sonra gidebiliriz. Sakin olan koylara gideceğiz” diye konuştu.

414