Karabağ'ın yeniden imarı fuarına Türkiye'den büyük ilgi

Azerbaycan'da 1. Uluslararası Karabağ'ın Restorasyonu, İmar ve Gelişimi Fuarı (Rebuild Karabakh) kapılarını ziyaretçilere açtı. Foto galeri haberlerimizde. (Kaynak: AA)

Karabağ'ın yeniden imarı fuarına Türkiye'den büyük ilgi - Sayfa 1

Bakü Expo Center`de düzenlenen, 17 farklı ülkeden 280 şirketin yer aldığı fuara en büyük katılımı 44 şirketle Türkiye sağladı. Bireysel şirket katılımlarının yanı sıra Türkiye milli standıyla da fuarda yerini aldı.

115
Karabağ'ın yeniden imarı fuarına Türkiye'den büyük ilgi - Sayfa 2

Katılımcılar hem Azerbaycan`ın diğer bölgelerinde gerçekleştirdikleri projeleri hem de işgalden kurtarılan Karabağ`ın imarında yapacakları işleri tanıtma fırsatı buldu.

215
Karabağ'ın yeniden imarı fuarına Türkiye'den büyük ilgi - Sayfa 3

Fuarı organize eden şirketin yöneticilerinden Kerim Arslan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Karabağ`ın imarında yer alan ve yer almak isteyen Türk altyapı, üstyapı ve yol inşaatı şirketlerinin fuara katılım sağladığını bildirdi.

315
Karabağ'ın yeniden imarı fuarına Türkiye'den büyük ilgi - Sayfa 4

Fuarın Türk katılımcılarından ASELSAN Bakü Genel Müdürü Özgür Kürüm, yaptığı açıklamada, ASELSAN`ın daha çok savunma sanayisi alanındaki çalışmalarıyla bilindiğini fakat sivil alanda da pek çok teknolojiye yatırım yapan bir şirket olduklarını söyledi.

415