06 Ağu 2022 18:28 Son Güncelleme: 06 Ağu 2022 18:32

Kapadokya'nın ilk balon pilotu 35'nci yılını gökyüzünde pasta keserek kutladı

Kapadokya'nın ticari uçuş yapan ilk sıcak hava balon pilotu Bilge Ezel gökyüzü ile buluşmasının yıldönümünü gökyüzünde pasta keserek kutladı. (Kaynak: Anadolu Ajansı)

Kapadokya'nın ilk balon pilotu 35'nci yılını gökyüzünde pasta keserek kutladı - Resim : 1

Duygulu anlar yaşayan Ezel, gözyaşını tutamadı.

16
Kapadokya'nın ilk balon pilotu 35'nci yılını gökyüzünde pasta keserek kutladı - Resim : 2

Bölgede sahibi olduğu sıcak hava balon firmasında pilotluğa devam eden Ezel, gazetecilere, Kapadokya`da gerçekleştirdikleri ilk uçuşun ardından geçen süreçte bölgenin balon turu ile tanınan önemli bir merkez konumuna geldiğini belirtti.

26
Kapadokya'nın ilk balon pilotu 35'nci yılını gökyüzünde pasta keserek kutladı - Resim : 3

Birlikte göreve başladığı arkadaşlarının zamanla farklı sektörlere yöneldiğini anlatan Ezel, "Kapadokya`ya katmış olduğumuz ekonomik değer büyük. Buranın tüm dünyaya tanıtımını başardık. Hem istihdam ve bölgenin yatak kapasitesinin artması ayrı bir ekonomik değer yarattı. Her şeyden önce dünyada bir numaralı balon uçuş merkezi unvanı yakalandı. 1987`den sonra Kapadokya`da çok şey değişti. O dönem beş arkadaş başlamıştık ama diğerleri bıraktı. Önemli olan global bir marka yaratmaktı. Kapadokya ve balon dünyada marka olarak yerini aldı." diye konuştu.

36
Kapadokya'nın ilk balon pilotu 35'nci yılını gökyüzünde pasta keserek kutladı - Resim : 4

Ezel, Kapadokya`nın yanı sıra Türkiye`nin farklı turizm merkezlerinde de balonla uçuş etkinlikleri düzenlediğini, bölgede uluslara arası nitelikle sıcak hava balon festivali düzenlemeyi hayal ettiğini de sözlerine ekledi.

46