Kanser olmak istemiyorsanız bu 19 yiyecekten uzak durun!

Milyonlarca insan her gün bilmeden zararlı gıdalar tüketiyor.

Kanser olmak istemiyorsanız bu 19 yiyecekten uzak durun! - Sayfa 1

Hidrojene Yağlar Hidrojene yağlar bir sürü farklı çeşit gıdada yer almaktadır. Mesela hazır ambalajlı yiyeceklerde, fast food tarzı yiyeceklerde ve margarinde bulunur. Bu yağlar bir zamanlar bitkisel yağlar olmakla beraber daha sonra işlenerek trans yağa dönüştürülmüş yağlardır. Bu tür yağların çeşitli kanser türlerine sebebiyet verdikler güçlü bir şekilde savunuluyor.

119
Kanser olmak istemiyorsanız bu 19 yiyecekten uzak durun! - Sayfa 2

Patlamış Mısır İşlenmiş patlamış mısırda bu hidrojene yağların da bulunabilmesi yanında, mikrodalgada yapılan patlamış mısırların kansere sebep olduğu savunuluyor. Genelde akciğer kanserine. Mikrodalgaya attığımız yapışmaz mısır paketinin içerisindeki kimyasal maddelerin vücudumuza çok zarar verebileceği ve kansere yol açabileceği söyleniyor.

219
Kanser olmak istemiyorsanız bu 19 yiyecekten uzak durun! - Sayfa 3

Soğuk Yenen Yiyecekler İşlenmiş soğuk gıdaların içinde birçok zararlı madde mevcut. En başta hayvanlar zirai ilaçlarla veya genetiği değiştirilmiş organizmalarla beslenmiş olabilir. Ama bunların bize zarar vermesinden daha muhtemel olan şey bunların içlerine bozulmamaları için katılan nitratların bize zarar vermesi.

319
Kanser olmak istemiyorsanız bu 19 yiyecekten uzak durun! - Sayfa 4

Sosisli Sandviçler Soğuk gıdalar gibi sosislilerin içlerinde de bir sürü kanser yapıcı madde var. Soğuk gıdalara benzer olarak bunların içlerinde de çok zararlı olduğu bilinen sodyum fosfat var. Daha iyi anlaşılması için örnek vermek gerekirse, her yıl işlenmiş etten dolayı öeln kişi sayısı 34,000.

419