28 °c

Kamikaze İHA'lar geliyor!

Kamikaze İHA'lar geliyor!

Türkiye, insansız hava araçları teknolojisinin ardından, sürü insansız araçları noktasında önemli projelere imza atıyor. Milli olarak geliştirilen kamikaze (vurucu drone) ve gözetleme maksatlı otonom drone’ların sürü şeklinde hareket edip, çoklu drone harekâtı yapmasını içeren proje en çok dikkati çekenlerden biri...

119
Kamikaze İHA'lar geliyor!

Terörle mücadelede güvenlik güçlerine güç katan ve son olarak, PKK'nın Sincar sorumlusu İsmail Özden'in sınır ötesinde etkisiz hale getirildiği operasyonda, ön plana çıkan İHA'ların, sürü konseptiyle çalışması için projeler tüm hızıyla devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı, 100 günlük icraat programında da yer alan sürü insansız araçların geliştirilmesinin başlatılmasında dikkat çekici projeler bulunuyor.

219
Kamikaze İHA'lar geliyor!

SÜRÜ HALİNDE HAREKET EDECEKLER

Uzaktan kontrollü İHA'ların ardından, ilerleyen yıllarda yüksek akıllı ve sürü zekâsına sahip İHA'ların harp sahasında etkin olarak kullanımı planlanıyor.

319
Kamikaze İHA'lar geliyor!

Düşük maliyetli ve feda edilebilir olma özelliğiyle dikkat çeken insansız sistemler, çok sayıda silah sistemiyle entegre edilebiliyor. Böylece bu araçların askeri unsurların koordineli bir şekilde ve büyük bir sürat ile operasyon yapmasına imkân sağlayacağı değerlendiriliyor.

419

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.