21 Kas 2023 15:50 Son Güncelleme: 21 Kas 2023 15:57

Kafkametler Gemisi yerli ve milli cihazla tespit edildi

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde batan ve halen 11 mürettebatı için arama kurtarma çalışması yapılan Kafkametler Gemisi, yerli ve milli su altı görüntüleme cihazı ile tespit edildi. Geminin yaşam alanı da bu cihaz ile tespit edildi. Ekiplerin mürettebata ulaşma çalışmaları sürüyor.

Kafkametler Gemisi yerli ve milli cihazla tespit edildi - Resim : 1

Kdz. Ereğli ilçesinde önceki gün kuvvetli fırtına nedeniyle sürüklenen ve mendireğe çarptıktan sonra 12 mürettebatı ile batan Kafkametler Gemisi'nin battığı bölgede çalışmalar aralıksız sürüyor.

19
Kafkametler Gemisi yerli ve milli cihazla tespit edildi - Resim : 2

Gemide aşçı olarak çalışan Metin Usta'nın cansız bedeni dün kıyıya vurdu. Kayıp 11 mürettebatı arama çalışmalarına havadan helikopter ve uçaklar, denizden botlar, karadan ise termal kameralı ekipler katıldı

29
Kafkametler Gemisi yerli ve milli cihazla tespit edildi - Resim : 3

Batan gemi ve mürettebatını aramak için Kdz. Ereğli ilçesine gelen yeraltı görüntüleme cihazları eğitmeni Nurettin Akpınar, sabah saatlerinde geminin yerini ve yaşam alanının su altı görüntüleme cihazı ile tespit ettiklerini açıkladı. 

39
Kafkametler Gemisi yerli ve milli cihazla tespit edildi - Resim : 4

Akpınar, "Bu cihazlar daha önce yüzyılın afeti olan deprem bölgesinde ve bütün bölgelerde kullanıldı. İnsan altında canlı ve cansız insan arandı. Su altı ve toprak altı görüntülemeye sahip. 

49