İşte corona virüs ile mücadele eden robotlar

Corona virüs salgını sonrası insanlar arasındaki mesafede ciddi bir artış yaşanırken, insanların yokluğundan doğan boşlukta robotlar görev alıyor. Robotların hayatımızdaki yeri.

İşte corona virüs ile mücadele eden robotlar - Sayfa 1

Corona virüs ile birlikte ülkeler virüsün yayılışını durdurmak için insan etkileşimini kısıtlama yoluna giderken, robotlar insanlardan boşalan alanları dolduruyor.

114
İşte corona virüs ile mücadele eden robotlar - Sayfa 2

Perakende sektöründen eğlenceye kadar hayatın her alanında yavaş yavaş yerini alan robotların yeni corona virüs (Covid-19) salgını ile birlikte sağlık sektöründe kullanım alanları genişliyor

214
İşte corona virüs ile mücadele eden robotlar - Sayfa 3

Corona virüs salgını sonrası virüsün insandan insana çok hızlı bulaşması sebebiyle zorunlu olarak ilan edilen "sosyal mesafe" kısıtlaması insanların birbirleri arasında mesafe koymasına neden olurken, robotlarla insanlar arasındaki mesafeyi ise kısaltıyor.

314
İşte corona virüs ile mücadele eden robotlar - Sayfa 4

Corona virüs öncesi fabrikalardaki üretimden perakende sektörüne kadar özellikle ticareti ve ekonomiyi etkileyecek alanlarda insanların yerini alacağı konuşulan robotlar şimdi ise corona virüs salgının yoğun görüldüğü ülkelerdeki hastanelerde, kamuya açık alanların ilaçlanmasında ve kişiler arasındaki sosyal mesafeyi denetlemek için kullanılıyor.

414