İşte Çinlilerin I.Q. testi! Beyin fırtınası yaptıran sorular...

İşte beyin fırtınası yaptıran sorular...

İşte Çinlilerin I.Q. testi! Beyin fırtınası yaptıran sorular... - Sayfa 1

Çinlilerin yaptığı son çılgınlık olan I. Q. testi internette binlerce defa tıklandı. İşte beyin fırtınası yaptıran sorular... Bakalım çözebilecek misiniz? Çiftçi, bir kurt, bir keçi ve bir göbek lahanayı nehrin karşısına geçirmek istemektedir. Nehirde köprü yoktur ve kendisiyle birlikte nehrin karşısına geçirmek istediklerinden sadece bir tanesini taşıyabilen küçük bir botu vardır. Çiftçi eğer kurdu önce götürmek isterse keçi lahanayı yiyecektir, eğer lahanayı önce götürmek isterse de kurt keçiyi yiyecektir. Yani nehrin herhangi iki yakasında aynı anda kurt ve keçiyi ya da keçi ve lahanayı başbaşa bırakmaması gerekmektedir. Çiftçi bu transferi keçisine ve lahanasına zarar gelmeden nasıl gerçekleştirmelidir. (CEVAPLARI FOTO GALERİNİN EN SONUNDA)

121
İşte Çinlilerin I.Q. testi! Beyin fırtınası yaptıran sorular... - Sayfa 2

Bilimsel çalışmalar bulmacaların ve zeka testlerinin beyin fonksiyonlarının çalışmasını desteklediğini gösteriyor. Aşağıdaki bulmacalar ilk bakışta kolay görünebilir ama küçümsemeye gelmez. İşte içerdiği küçük sürprizlerle sosyal medya kullanıcılarını şaşırtan bulmacalar. Balonlardan hangisi tavana en yakın olarak duruyor?

221
İşte Çinlilerin I.Q. testi! Beyin fırtınası yaptıran sorular... - Sayfa 3

Charlie'nin Melekleri filminin karakterleriyle oluşturulan matematik işlemlerinde son sırada soru işareti yerine hangi sayı gelmeli?

321
İşte Çinlilerin I.Q. testi! Beyin fırtınası yaptıran sorular... - Sayfa 4

Resimdeki bilardo toplarından hangi üçüyle en üstteki eşitlik sağlanır? (Her top yalnızca bir kere kullanılabilir)

421