İşte bu fotoğrafın hikayesi... Kazananlar açıklandı...

Istanbul Photo Awards`ın kazananları açıklandı.

İşte bu fotoğrafın hikayesi... Kazananlar açıklandı... - Sayfa 1

AA'nın bu yıl beşincisini düzenlediği uluslararası haber fotoğrafı yarışması "Istanbul Photo Awards"ın kazananları açıklandı. Matzke Stefan, dalgadan düşen bir sörfçüyü yakaladığı fotoğraf ile "Tekil Spor" dalında birincilik ödülünün sahibi oldu.

114
İşte bu fotoğrafın hikayesi... Kazananlar açıklandı... - Sayfa 2

Resmi sponsorluğunu Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Türk Hava Yollarının (THY) üstlendiği yarışmada, Gharabli'nin Kudüs'te kendi fotoğrafını çekmeye çalışan İsrail askerine, onun fotoğrafını çekerek karşılık veren Filistinli bir kadını konu alan fotoğrafı "Yılın Fotoğrafı" ödülünü aldı.

214
İşte bu fotoğrafın hikayesi... Kazananlar açıklandı... - Sayfa 3

Istanbul Photo Awards'ın "Tekil Haber" kategorisinde ikinciliğe Daniel Ochoa De Olza'nın AP için çektiği "ABD/Meksika Sınır Duvarı'nın Büyük Sıçrayışı/Massive Jump of the USA/Mexico Border Fence", üçüncülüğe İspanyol Elyxandro Cegarra'nın "Paris'te Benzin Zammına karşı Sarı Yelek Protestosu/Yellow Vest Protest Against Rising Fuel Taxes in Paris" başlıklı fotoğrafı layık görüldü.

314
İşte bu fotoğrafın hikayesi... Kazananlar açıklandı... - Sayfa 4

Chris McGrath, Getty Images için çektiği "Bir Gazetecinin Cinayeti/A Journalist’s Murder" adlı seriyle "Seri Haber" alanında ikinciliği alırken, Endonezyalı Ulet Ifansasti, "Ölümcül Deprem/Deadly Earthquake" serisiyle üçüncülük ödülünün sahibi oldu.

414