İstanbul'da sonbaharın renkleri Atatürk Arboretumu'nda

Dünyada türünün en büyük örnekleri arasında yer alan Atatürk Arboretumu, ziyaretçilerine sonbaharın tüm renklerinin yansıdığı eşsiz bir manzara sunuyor galerimizde.

İstanbul'da sonbaharın renkleri Atatürk Arboretumu'nda - Sayfa 1

Prof. Dr. Hayrettin Kayacık tarafından araştırma ve gözlem amacıyla 1949`da kurulan Atatürk Arboretumu, araştırma kurumlarının, bilim insanlarının ve doğa severlerin incelemelerine, bilimsel araştırmalarına açık bir laboratuvar olarak hizmet vermesinin yanı sıra 2011`den bu yana ziyaretçileri de ağırlıyor.

115
İstanbul'da sonbaharın renkleri Atatürk Arboretumu'nda - Sayfa 2

Belgrad Ormanı`nın güneydoğusunda 296 hektarlık orman parçası üzerinde kurulu, 1.602 egzotik, 403 endemik bitkiye ev sahipliği yapan Atatürk Arboretumu, her mevsim olduğu gibi sonbaharda da kentin gürültüsünden uzaklaşmak ve mevsimin güzelliklerini yaşamak isteyenlerden yoğun ilgi görüyor.

215
İstanbul'da sonbaharın renkleri Atatürk Arboretumu'nda - Sayfa 3

İçerisinde bulunan 3 suni göleti ve bitki çeşitliğiyle mevsimin güzelliklerini yaşamak isteyenlerin ilgi odağı arboretumda, ziyaretçiler sonbahar renkleri olan sarı, kahverengi ve yeşilin tüm tonlarını keşfederken, fotoğraf çekmeyi de ihmal etmiyor.

315
İstanbul'da sonbaharın renkleri Atatürk Arboretumu'nda - Sayfa 4

Atatürk Arboretumu`nu, yıllık ortalama 200 bin kişi ziyaret ediyor.

415