İstanbul'da sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi (28 Haziran 2020)

İçişleri Bakanlığı'nın, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için yayımladığı genelgeyle ilan edilen sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla İstanbul'daki cadde ve sokaklarda sakinlik hakimdi. Kısıtlama nedeniyle Kadıköy Sahil ve çevresinin boş kaldığı görüldü. Sınavların bitmesiyle sokağa çıkma kısıtlaması da sona erdi.

İstanbul'da sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi (28 Haziran 2020) - Sayfa 1

YKS'nin ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve üçüncü ve son oturumu olan Yabancı Dil Testleri (YDT) öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) bulaşma riskini azaltmak, sınavın sorunsuz şekilde yapılmasını temin etmek amacıyla 81 ili kapsayan sokağa çıkma kıstlamasında, İstanbul'da trafik yoğunluğu yaşanmadı.

113
İstanbul'da sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi (28 Haziran 2020) - Sayfa 2

Anadolu Yakası'nda Üsküdar Meydanı, Salacak Sahili, Bağdat Caddesi ile Caddebostan Sahili'nde vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamasına uyduğu görüldü. 

213
İstanbul'da sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi (28 Haziran 2020) - Sayfa 3

Avrupa Yakası'nda da ana arterlerin sakin olduğu gözlendi. Öğle saatlerine doğru il genelinde trafik yoğunluğu yüzde 6 civarında ölçüldü. 

313
İstanbul'da sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi (28 Haziran 2020) - Sayfa 4

İstanbul'un tarihi mekanları da sokağa çıkma kısıtlamasının ardından sessizliğe büründü. Eminönü ve Sultanahmet'te sakinliğin hakim olduğu görüldü.

413