İnsan sağlığına ciddi manada zarar veren ürünler

İnsan sağlığına ciddi manada zarar veren ürünler

İnsan sağlığına ciddi manada zarar veren ürünler - Sayfa 1

İnsan sağlığına ciddi manada zarar veren ürünler. Tamamen bağımsız ve işlerinde uzman olan hijyen konseyi, insan sağlığını ciddi manada tehlikeye atan 10 ürünü açıkladı.

113
İnsan sağlığına ciddi manada zarar veren ürünler - Sayfa 2

Hijyen, temizlik ve buna bağlı sağlık konularında çalışmalar gerçekleştirmek üzere kurulan, hiçbir yere ve makama bağlı olmayan gıda mühendisleri, veteriner hekimler, hukukçular, akademisyenler, sağlıkçılar ile gıda ve tüketici dernekleri üyelerinden oluşan Hijyen Konseyi, sağlık açısından tehlike arz eden 10 kirli ürünü açıkladı.

213
İnsan sağlığına ciddi manada zarar veren ürünler - Sayfa 3

Kadın Kahvesi Arama AnasayfaGüzellikAşk/İlişkilerModaSağlıkAnne/ÇocukYaşamÖrgü ModelleriYemek»Genel Sağlık»İnsan sağlığına ciddi manada zarar veren ürünlerİnsan sağlığına ciddi manada zarar veren ürünler İnsan sağlığına ciddi manada zarar veren ürünler. Tamamen bağımsız ve işlerinde uzman olan hijyen konseyi, insan sağlığını ciddi manada tehlikeye atan 10 ürünü açıkladı. Hijyen, temizlik ve buna bağlı sağlık konularında çalışmalar gerçekleştirmek üzere kurulan, hiçbir yere ve makama bağlı olmayan gıda mühendisleri, veteriner hekimler, hukukçular, akademisyenler, sağlıkçılar ile gıda ve tüketici dernekleri üyelerinden oluşan Hijyen Konseyi, sağlık açısından tehlike arz eden 10 kirli ürünü açıkladı. İnsan sağlığına ciddi manada zarar veren ürünler İnsan sağlığına ciddi manada zarar veren ürünler Tüketicileri ve kamuoyunu uyarmayı, bazı noktalara dikkati çekmeyi amaçlayan konsey, 2014 yılında uygulamaya soktuğu “hijyen avcılarının” tespitleriyle halkın sıklıkla kullandığı, sağlık açısından tehlike arz eden 10 kirli ürünü hakkında halkı bilinçlendirmek için uyarıda bulundu. Hijyen avcılarına göre bu ürünler “Tuvaletten bile daha pis” olarak nitelendirdiler. Bu listeye “kirli top 10” şeklinde adlandıran hijyen avcıları, İnsan sağlığına ciddi manada zarar veren ürünler olarak açıkladı.

313
İnsan sağlığına ciddi manada zarar veren ürünler - Sayfa 4

İşte İnsan sağlığına ciddi manada zarar veren ürünler 1-Teneke kutu içeceklerin dış yüzeyi. Emin bir çoğumuz dikkat etmez. Kutu içeceklerden bir şey içmek gerçek manada zordur. Ağız kenarına mutlaka bulaşır ve maalesef dış yüzeyini tuttuğumuz elimizle ağzımızın etrafını sileriz.

413