İlk kareler geldi! Salgın döneminde Ramazan ayı

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını sürerken, kutsal Ramazan ayı başladı. Karantina tedbirlerini elden bırakmayan ülkeler, çeşitli tedbirlerle Ramazan ayının en iyi şekilde kutlanabilmesi için büyük çaba sarf ediyor.

İlk kareler geldi! Salgın döneminde Ramazan ayı - Sayfa 1

slümanlar, İslam'ın en kutsal ayının koronavirüs salgınının başlangıcıyla aynı zamana denk geldiği bir yıl önceki boş camilerin aksine, sosyal olarak mesafeli bir şekilde Salı günü Ramazan ayını toplu dualarla kutlamaya başladı.

126
İlk kareler geldi! Salgın döneminde Ramazan ayı - Sayfa 2

Geçen yıl, Müslümanlar benzeri görülmemiş salgın önlemleri nedeniyle Ramazan'ı tedbirler altında kutlamak zorunda kaldıklarından, Mescid'i Haram'ın orta avlusu terk edildi.

226
İlk kareler geldi! Salgın döneminde Ramazan ayı - Sayfa 3

Avlu genellikle Hac sırasında en yoğun zamanını yaşıyor ancak diğer haclar için tüm yıl boyunca açık kalıyor. Bu da neredeyse hiçbir zaman boş olmadığı anlamına geliyor.

326
İlk kareler geldi! Salgın döneminde Ramazan ayı - Sayfa 4

Bu yıl avlu, Müslümanların Ramazan ayında İslam'ın en kutsal yeri olan Kabe'nin önünde 2019'da görülen ibadet kalabalığına kısmi bir dönüş olarak sosyal açıdan mesafeli bir şekilde dua edebilmeleri için seçildi.

426