İftarda içerseniz kilo verdiriyor!

Orucun kilo verdireceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Ender Saraç Ramazan'da kilo vermenin tarifini verdi.

İftarda içerseniz kilo verdiriyor! - Sayfa 1

Ramazanda 2 öğün beslenmenin kilo verdirici etkisi olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz demektir. Ramazanda kilo almak istemiyor hatta kilo vermek istiyorsanız Ender Saraç'ın verdiği ramazan diyetiyle kilolarınıza hızla veda edebilirsiniz.

16
İftarda içerseniz kilo verdiriyor! - Sayfa 2

Ramazan'da kilo almamak için dengeli beslenmek gerekir. Aksi takdirde iki öğün yiyerek kilo artışınız kaçınılmaz olacaktır. Özellikle iftarda ve sahurda yediklerinize dikkat etmeli kilo almamaya özen göstermelisiniz. Yoksa Ramazan sonrası kiloları vermek zorlaşabilir. Ancak Ender Saraç’ın Ramazan diyetine uyarsanız hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilolarınıza veda edebilirsiniz. Ender Saraç’ın hazırlamış olduğu ramazan diyetinde neler var diyorsanız hemen açıklayalım…

26
İftarda içerseniz kilo verdiriyor! - Sayfa 3

İftar İlk olarak orucunuzu zeytin veya bir hurma ile açın. Sonrasında ılık bir bardağın içerisine bir çay kaşığı limon ve bal koyarak için. Böylelikle hem yağ yakımınızı saplayacak hem de metabolizmanızı hızlandırmış olacaksınız.

36
İftarda içerseniz kilo verdiriyor! - Sayfa 4

İftarda yemeğe ilk olarak çorba ile başlayın. Daha sonra 5 dk mola verin. Çorbadan sonra mola vermek ana yemeğe geçtiğinizde daha az yemek yemenizi sağlayacaktır. Ana yemeğe geçtiğinizde balık, tavuk, hindi, yoğurt, taze az yağlı peynir, 3 yumurta beyazı ve 1 yumurtanın sarısı ile yapılmış maydanozlu ve lorlu omlet gibi protein bakımından çok zengin besinleri tüketerek yemeğinize devam edebilirsiniz. Ramazanda ancak 10 günde 1 yağsız kırmızı et tüketebilirsiniz.

46