26 °c

İçeride yaşananlar sır kalıyor... Esrarengiz buluşma!

İçeride yaşananlar sır kalıyor... Esrarengiz buluşma!

Versailles Sarayı, Ile de France, Fransa

Paris'in güneybatısında bulunan Versailles Sarayı, 14. Louis döneminde bugünlü halini aldı. Paris'e 20 kilometre uzaklıktaki Versailles, Aşk Sarayı olarak da anılır. Fransız Devrimi öncesi Kral 16. Louis ve eşi Marie Antoinette'in iktidardan devrildiği saray çok sayıda skandalın da yaşandığı yer olarak bilinir. Sarayın devasa büyüklükteki bahçesinde bulunan Grand Trianon ve Petit Trianon sarayları Kral ve Kraliçelerin yasak aşklarıyla çalkalanıyordu. Kraliçe Marie Antoinette'in bu sarayda İsveçli genç sevgilisiyle burada bir yasak aşk yaşamıştı. Günümüzde müze olarak kullanılan Versailles Sarayı, dünyanın en çok turist çeken yapılarından birisidir.

110
İçeride yaşananlar sır kalıyor... Esrarengiz buluşma!

Pena Sarayı, Sintra, Portekiz

1842 yılında kral 2. Ferdinand tarafından yaptırılan Pena Sarayı, Portekiz Kraliyet Ailesi'nin ikamet ettiği yer konumundaydı. Sintra'da inşa edilen Pena Sarayı, günümüzde bölgenin en turistik noktalarından biri olma özelliği taşıyor. Sintra aynı zamanda Portekiz'in en gizemli kasabalarından biri olma özelliği taşıyor. Bölge gizli ve esrarengiz örgütlerin toplandığı bir yer olarak biliniyor.

210
İçeride yaşananlar sır kalıyor... Esrarengiz buluşma!

Misore Sarayı, Hindistan

Hindistan'ın güneyinde bulunan Mysore kentinde inşa edilen saray, Amba Villas olarak da anılmaktadır. Saraylar kenti olarak anılan Mysore'de bulunan bu yapı, Hindistan'ın Tac Mahal'den sonra en çok ziyaret edilen tarihi yerlerinden biridir. İnşaatına 1897'de başlanan saray 1912'de kullanılmaya başlanmıştır. Wadiyar Hanedanı'nın yaşadığı Mysore Sarayı, Hint mimarisinin en güzel örneklerinden biri sayılır.

310
İçeride yaşananlar sır kalıyor... Esrarengiz buluşma!

Schönbrunn, Avusturya

Viyana'da bulunan Schönbrunn Sarayı, Habsburg Hanedanı'na ev sahipliği yapmaktaydı. 1441 odanın bulunduğu Schönbrunn Sarayı, 1696 ile 1712 yılları arasında inşa edilmişti. İmparator 1. Leopold döneminde inşa edilen saray, dünyanın en eski hayvanat bahçesine de sahip. Schönbrunn'un hemen karşısında da altmış metre yükseklikteki tepede yazlık köşk Gloriette bulunmakta.

410

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
istiklal.com.tr bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.