Hızla büyüyor! Ziyaretçiler ‘Muhteşem Timi'nin yanına yaklaşamıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde ‘Muhteşem Timi' adlı timsahın büyüklüğü, görenleri hem ürkütüyor hem de ilgisini çekiyor. ‘Muhteşem Timi' adı verilen ve şu anda uzunluğu 5 metre, ağırlığı da 350 kilograma ulaşan timsah, Türkiye'nin en büyük timsahı özeliğini taşıyor. Son yıllarda büyüme hızıyla olduğu yere sığmayan timsahı görmek isteyen ziyaretçiler hayvanat bahçesine akın ediyor.

Hızla büyüyor! Ziyaretçiler ‘Muhteşem Timi'nin yanına yaklaşamıyor - Sayfa 1

Antalya Hayvanat Bahçesi'ne 15 yıl önce 120 santim uzunluğunda getirilen timsah, yıllar ilerledikçe devasa boyuta ulaştı. Şuanda metre uzunluğa, 350 kilogram ağırlığına ulaşan timsah, heybetli görünüşü nedeniyle hayvanat bahçesi yönetimi tarafından 'Muhteşem Timi' ismini aldı. Son yıllarda büyüme hızıyla olduğu yere sığmayan timsah için bulunduğu alan 2 katına çıkartıldı, yazlık ve kışlık bölümler oluşturuldu.

114
Hızla büyüyor! Ziyaretçiler ‘Muhteşem Timi'nin yanına yaklaşamıyor - Sayfa 2

650 dönümlük arazide 127 türden 1500 hayvanın yer aldığı hayvanat bahçesinin en dikkat çekici sakini olan 'Muhteşem Timi'nin beslenmesi de haftada iki kez gerçekleşiyor. Kırmızı ve beyaz et ile beslenen timsah, her gün bakıcıları tarafından da sık sık kontrol ediliyor. Timi'nin beslenmenin yanında en sevdiği faaliyetse güneşlenmek ve suya girmek oluyor.

214
Hızla büyüyor! Ziyaretçiler ‘Muhteşem Timi'nin yanına yaklaşamıyor - Sayfa 3

"Son yıllarda çok süratli büyüdüğünü gözlemledik"

Antalya Hayvanat Bahçesi Şube Müdürü Veteriner Hekim Aygül Arsun, Muhteşem Timi'yi 15 yıldır misafir etmekten dolayı hem memnun hem de gururlu olduklarını dile getirdi.

314
Hızla büyüyor! Ziyaretçiler ‘Muhteşem Timi'nin yanına yaklaşamıyor - Sayfa 4

Timi'nin ziyaretçilerin büyük ilgisini çektiğini ifade eden Arsun, şunları söyledi: "Dıştan cam bir görüntü var. Ziyaretçilerin çok ilgisini çekiyor. Özellikle çocuklarımız onu yüzerken görebiliyor. Son yıllarda özellikle çok süratli büyüdüğünü gözlemledik.

414