Hangi besinleri hangi saatte tüketmek gerekir?

Yiyecekleri tüketmenin saati olduğunu biliyor muydunuz? Hangi yiyeceği hangi saatte tüketmeniz gerektiğini bilemezseniz çeşitli sağlık sorunlarını da çağırabilirsiniz. Hangi yiyeceği hangi saatte tüketmeliyim sorusunun cevabını bilmeyenlere işte detaylar…

Hangi besinleri hangi saatte tüketmek gerekir? - Sayfa 1

Peynir

Peynir sabah saatlerinde tüketildiğinde kalsiyum ihtiyacını karşılama yardımcı olur. Ancak akşam yemeklerinde veya yatmaya yakın tüketildiğinde mide ve bağırsaklarda sorun meydana getirir. Gece tüketilen peynirin sindirimi zorlaşır.

15
Hangi besinleri hangi saatte tüketmek gerekir? - Sayfa 2

Pirinç

Lezzetli bir pilava ve dolmaya kim hayır diyebilir ki. Ancak akşam yemmeklerinde hayır demenizi tavsiye ediyoruz. Akşam yemeklerinde tüketilen pirinç kilo alımına neden oluyor. Pirinci tüketmek için en doğru saat öğlen saatleridir.

25
Hangi besinleri hangi saatte tüketmek gerekir? - Sayfa 3

Kuruyemiş

Kuruyemiş sağlıklı yağlar bakımından önemli bir besin kaynağıdır fakat gece atıştırmalığı olarak tercih etmek oldukça zararlıdır. Az miktarda tüketmek sakıncalı değilken fazlası sindirim sorunlarına ve dolayısıyla da uykuya dalmada problem yaşamanıza sebep olabilir. Kuruyemişi kahvaltıda veya ara öğünlerde tüketmek ise en doğrusudur. Bu şekilde tükettiğinizde kalp sağlığınıza iyi gelecek

35
Hangi besinleri hangi saatte tüketmek gerekir? - Sayfa 4

Muz

Muz sağlıklı bir yiyecek olsa da tüketim saatine dikkat etmek gerekiyor. Sabahları aç karna tüketilen muzun enerji kaybına neden olduğu ortaya çıktı. Muzu daha çok öğlen saatlerinde tüketebilirsiniz.

45