Hangi besinler Kur'an-ı Kerim'de geçer ve faydaları nelerdir?

İnsan sağlığına inanılmaz faydaları olan besinlerin Kur'an-ı Kerim'den geçtiğini biliyor muydunuz?

Hangi besinler Kur'an-ı Kerim'de geçer ve faydaları nelerdir? - Sayfa 1

İnsan sağlığına inanılmaz faydaları olan besinlerin Kur'an-ı Kerim'den geçtiğini biliyor muydunuz? Peki hangi besinler Kur'an-ı Kerim'de geçer ve faydaları nelerdir? Bilimsel olarak da faydaları kanıtlanan bu besinlerin kanser gibi ciddi hastalıkları bile önlediği tespit edilmiştir. Sizler için bu mucize besinlerin neler olduğunu araştırdık.

17
Hangi besinler Kur'an-ı Kerim'de geçer ve faydaları nelerdir? - Sayfa 2

İNCİR Vücudun ihtiyacı olan lif ve enerjiyi fazlasıyla karşılayan incir, güneşte kaldıkça ve kızardıkça faydası artar. Kalsiyum bakımından doğada sütten daha fazla zengin olduğu tespit edilmiştir. Bu yüzden uzmanlar hamile kadınların sıklıkla tüketmesi gerektiğini öneriyor.

27
Hangi besinler Kur'an-ı Kerim'de geçer ve faydaları nelerdir? - Sayfa 3

40 gramlığı bir vücudun ihtiyacı olan vitamin ve minerali fazlası ile karşılar. Sindirim problemlerinden biri olan kabızlık hemen hemen herkesin yaşadığı bir sağlık sorunudur. Ancak tüketilen bir incir bile metabolizmanın yeniden düzenli işlemesini sağlar.

37
Hangi besinler Kur'an-ı Kerim'de geçer ve faydaları nelerdir? - Sayfa 4

HURMA Hurma Peygamber Efendimiz (s.a.v)'in en sık tükettiği besinlerden biridir. Bunun nedeni hurmanın sadece Kur'an-ı Kerim'de geçmesi değil aynı zamanda zengin vitamin içeriğinden de kaynaklanıyor. Uzun süre tok tutan hurma ayrıca kas sistemini güçlendirir.

47