Haftanın fotoğrafları (22-28 Kasım 2019)

Geçtiğimiz hafta neler yaşandı? İşte eğlenceden spora, siyasetten sanata kadar haftaya damga vuran olaylar ve fotoğrafları...Sizler için fotogaleri haberlerimizde.

Haftanın fotoğrafları (22-28 Kasım 2019) - Sayfa 1

Bu yıl 47'ncisi düzenlenen Uluslararası Emmy Ödülleri, New York'ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Sanatçı Haluk Bilginer (fotoğrafta), 47. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde "en iyi erkek oyuncu" ödülüne layık görüldü. Bilginer, ödülünü aldıktan sonra kameralara poz verdi.

( Tayfun Coşkun - Anadolu Ajansı )

143
Haftanın fotoğrafları (22-28 Kasım 2019) - Sayfa 2

İstanbul'da gün batımı, Tarihi Yarımada ile güzel görüntü oluşturdu.

( Şebnem Coşkun - Anadolu Ajansı )

243
Haftanın fotoğrafları (22-28 Kasım 2019) - Sayfa 3

Muğla'nın Menteşe ilçesinde Hayalhane 2 Tiyatro Grubu oyuncuları, kadına yönelik şiddete dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için "Kadına yönelik şiddete birlikte dur diyelim" sloganıyla, eski erkek arkadaşı tarafından öldürülen Güleda Cankel'e ithafen sokak tiyatrosu sahneledi. Tiyatro gösterisi öncesi, avuçlarına şiddet gören kadınların arayabileceği 183 numarasını yazan oyuncular, sağ ellerini kaldırıp "Dur" işareti yaparak 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

( Osman Akça - Anadolu Ajansı )

343
Haftanın fotoğrafları (22-28 Kasım 2019) - Sayfa 4

İran'ın başkenti Tahran'da toplanan rejim yanlıları, geçen hafta benzine yapılan zam nedeniyle gerçekleştirilen protestolara tepki amacıyla İnkılap Meydanı'nda gösteri düzenledi. ABD, İsrail ve Suudi Arabistan aleyhine sloganlar atan göstericiler, İran lideri Ali Hamaney'nin posterlerini taşıdı.

( Fatemeh Bahrami - Anadolu Ajansı )

443