Haftanın fotoğrafları (15-21 Mayıs 2020)

Geçtiğimiz hafta neler yaşandı? Corana virüsü etkisi altında insanlar yaşamını sürdürmeye çalışıyor iyisiyle kötüsüyle, işte haftaya damga vuran olaylar ve fotoğrafları...

Haftanın fotoğrafları (15-21 Mayıs 2020) - Sayfa 1

Kars'ta havaların ısınıp karların erimesiyle yüksek kesimlerdeki yaylalarda açan çiçekler güzel görüntü oluşturdu. ( İsmail Kaplan - Anadolu Ajansı )

160
Haftanın fotoğrafları (15-21 Mayıs 2020) - Sayfa 2

(Sadece Türkiye içinde kullanılabilir) Bengal Körfezi'nde oluşan Hindistan ve Bangladeş'in kıyı kesimlerini vuran Amphan Kasırgası nedeniyle yaklaşık 3 milyon kişi tahliye edildi, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 89’a çıktı. Hızı saatte 270 kilometreye kadar ulaştığı bildirilen kasırgada çok sayıda ev ve ekili alan zarar gördü, ağaçlar köklerinden söküldü ve birçok köyü su bastı. ( EPA-EFE / STR - Anadolu Ajansı )

260
Haftanın fotoğrafları (15-21 Mayıs 2020) - Sayfa 3

İzmir'de yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralına uyulması için özellikle yaz aylarında binlerce kişinin uğrak yeri olan Kordonboyu’nda çemberli sosyal mesafe uygulaması başlatıldı. Bu kapsamda bölgeye gelen vatandaşlar, sosyal mesafe kuralına uygun olarak söz konusu çemberlerde oturmayı tercih etti. ( Mehmet Emin Mengüarslan - Anadolu Ajansı )

360
Haftanın fotoğrafları (15-21 Mayıs 2020) - Sayfa 4

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında İstanbul'da "Evde kal Türkiye" çağrısına kısmen uyulurken Salacak Sahil sakinliğini koruyor. Çok fazla kişinin geçmediği sahilde martılar Kızkulesiyle güzel görüntü oluşturdu. ( Şebnem Coşkun - Anadolu Ajansı )

460