Günde 1 fincanı vücuttaki iltihabı atıyor!

Karaciğer ve pankreas iltihaplanmasıyla savaşan besinler

Günde 1 fincanı vücuttaki iltihabı atıyor! - Sayfa 1

Genel sağlık ve iyilik halinizin devamlılığı için, karaciğer ve pankreasınızdaki iltihaplanmayı azaltmaya ve toksinleri yok etmenize yardımcı olan besinleri günlük beslenmenize eklemeniz gereklidir. Ne kadar çok işlenmiş besin yer ve bu besinler doğal hallerinden ne kadar uzaklaşırsa, bu önemli ve hassas organlar da o kadar fazla sorun çıkarabilirler. Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım Karaciğer ve Pankreas iltihaplanmasıyla savaşan besinleri açıkladı.

19
Günde 1 fincanı vücuttaki iltihabı atıyor! - Sayfa 2

Yapılan besin değişiklikleri ile bu iki organının düzgün çalışıp çalışmadığı arasındaki farkı hem içten hem de dıştan hissedersiniz. Doğal Pancar ve Havuç Suyu: Hepatomegali olarak bilinen karaciğer iltihabı, çeşitli nedenlerle ilişkili bir durumdur, organın kendisinde aşırı miktarda yağ, bir virüs veya hepatit dahi içerebilir. Doktorunuz size en iyi tedavinin ne olduğunu söyleyecektir. Bununla birlikte, diyetinize özen göstermeniz ve pankreas için de mükemmel olan doğal pancar/havuç suyunu eklemeniz önemlidir. 1 pancar, 1 havuç, 5 yemek kaşığı limon suyu ve 1 su bardağı su ile hazırlayacağınız pratik ve sağlıklı içeceği en iyi fayda için sabahları aç karna içmeyi deneyebilirsiniz.

29
Günde 1 fincanı vücuttaki iltihabı atıyor! - Sayfa 3

Yeşil Çay: Yeşil çay, sağlıklı bir pankreas ve karaciğeri teşvik etmek için yararlanmanız gereken bir diğer mükemmel içecektir. Sadece iltihapla savaşmanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda kateşinlersayesinde karaciğerinizin ve pankreasınızın genel işlevini geliştirecektir. Bu içecek ayrıca karaciğerdeki yağın azalmasına yardımcı olur ve antioksidanların yüksek içeriğinden dolayı rejenerasyonunu (yenilenme)iyileştirir. Günde en azından 1 fincan içebilirsiniz.

39
Günde 1 fincanı vücuttaki iltihabı atıyor! - Sayfa 4

Zeytinyağı: Zeytinyağı, kenevir yağı ve keten tohumu yağı gibi organik soğuk preslenmiş yağlar karaciğer ve pankreasınız için önemlidir. Ancak, bunları makul bir şekilde ve mümkün olan en doğal şekilde (salataya, ekmeğe vb.) tüketmeniz gerektiğini unutmayın.Organlardaki iltihaplanmayı azaltmaya, onları zararlı toksinlerden arındırmaya ve tüm vücudunuzun işlevini optimize etmeye yardımcı olacaktır.

49